Relacjeprzemek

Radość na trawniku – The Burning Hell w Łodzi

Relacjeprzemek

Radość na trawniku – The Burning Hell w Łodzi
11.07.2011/Łódź

Czyli co zrobić, kiedy w klubie nie ma wystarczająco miejsca, żeby zagrać koncert!

W Kanadzie musi być coś w wodzie, albo powietrzu. Ilość świetnych zespołów na kilometr kwadratowy przewyższa chyba liczbę ludzi przypadającą na tą jednostkę powierzchni w Monako! A konkurencja w tej branży rośnie z dnia na dzień, bo kolejni muzycy pojawiają się jak grzyby po deszczu. Wśród nich jest jeden zespół, który bardzo polubił Polskę i polską publikę – The Burning Hell.

Mieszkańcy Łodzi należeli do grupy szczęśliwców, którzy po raz kolejny mieli szansę zobaczyć grupę na żywo. Łodzianie nie zawiedli i w poniedziałkowy wieczór tłumnie stawili się w klubokawiarni Owoce i Warzywa. Na tyle tłumnie, że zespół postanowił przenieść koncert do trochę większego miejsca – na trawnik przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Traugutta. 7 Kanadyjczyków zaprezentowało nam indie-folkowy set, w którym na zmianę przeplatali smutek z wielką radością, dając nam też szansę do pośpiewania z nimi. I to nie tylko w ich rodzimym języku ale też po polsku.

Przeniesienie koncertu sprawiło, że obok ludzi, którzy na koncert przyszli z premedytacją, muzyką The Burning Hell cieszyli się też przypadkowi przechodnie oraz Straż Miejska, która po 9 utworach poprosiła o zakończenie występu. Muzycy się jednak nie poddali i po przetransportowaniu instrumentów do klubu i rozłożeniu się na małej scence kontynuowali koncert.

The Burning Hell urzekają swoją muzyką jak i prawdami życiowymi, które garściami można czerpać z tekstów Mathias’a Kom’a. Patrzenie na nich kiedy grają swoje piosenki sprawia wręcz niesamowitą przyjemność.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z ‘trawnikowej’ części występu.

Gosia Lewandowska