Aktualnościprzemek

Reaktywacja (cz.2): Lenny Valentino na OFF Festivalu 2010!

Aktualnościprzemek

off_festival-2010.jpg Reaktywacja (cz.2): Lenny Valentino na OFF Festivalu 2010!

Został ogłoszony pierwszy rzut zespołów, które wystąpią na piątej edycji festiwalu. Czy już po pierwszej odsłonie wypada powiedzieć, że będzie to najlepszy  z dotychczasowych wydarzeń w mysłowickim Słupna Parku?

Do rzeczy, pierwszorzędnie zapowiedzianymi zespołami tegorocznego OFF’a będą:

Christian Fennesz
Matmos
William Basinski
Philip Jeck
Tides From Nebula
Indigo Tree
Mark Linous
Voo Voo (odegrają w całości jeden ze swoich albumów)
Oraz… Lenny Valentino, który po raz wtóry wystąpi w oryginalnym składzie na imprezie.

Z okazji obchodów Roku Chopinowskiego, część wykonawców wykona w ramach “Inspired by Chopin” utwory inspirowane twórczością naszego kompozytora.

Jeszcze nigdy chyba w historii, tak rozpoznawalne zespoły sceny alternatywnej nie były ogłaszane w pierwszej turze.  Czy to oznacza, że wraz z następnymi “nominacjami” czekają nas jeszcze większe niespodzianki?

Nie wszystko jednak rysuje się różowo wokół festiwalu, wśród władz miasta trwa spór o to, czy OFF powinien w ogóle odbywać się w Mysłowicach. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, a pewnie źródła mówią że meritum sporu są podziały polityczne… Arturowi Rojkowi musi być aksamitnie mówiąc – “przykro”, widząc jak kilku pachołkowych radnych, chce rozłożyć takie fantastyczne zjawisko. Osobiście wątpie w powodzenie ich  dywersyjnych działań.

Widzimy się na Słupnej!

Krzysiek Żyła