Aktualnościprzemek

Rebeka jest już w połowie trasy koncertowej

Aktualnościprzemek

Rebeka jest już w połowie trasy koncertowej

Sprawdź gdzie jeszcze usłyszysz “Today” na żywo.


Od wydania debiutanckiej płyty “Hellada”, duet Rebeka, czyli Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny, konsekwentnie umacnia swoją pozycję na polskim rynku muzycznym. Zdobyli tytuł Płyty Roku 2013 przyznawany przez Gazetę Wyborczą, zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą.

Udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami.  Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze duetu. Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie.

Wiosną br. ukazał się najnowszy album Rebeki zatytułowany “Davos”. To materiał dojrzalszy choć odrobinę bardziej dziki niż “Hellada”. Organiczne brzmienia syntezatorów przeplatające się z gitarami to kontynuacja zamysłu grania muzyki elektronicznej na żywo. To album pełen różnorodnych piosenek – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia.  Nazwa płyty nawiązuje do “Czarodziejskiej góry” Thomasa Manna. Tak jak tytułowa czarodziejska góra wpływa tajemniczo na mieszkańców Davos, tak stan tworzenia i słuchania muzyki przenosi nas w magiczne miejsca, odrywa od rzeczywistości, przemienia.

Rebeka – koncerty:

05.11 / Lublin / Nadzieja
12.11 / Wrocław / Stary Klasztor
17.11 / Szczecin / Hormon
18.11 / Poznań / SQ
19.11 / Tychy / Mediateka
25.11 / Kraków / Żaczek
26.11 / Warszawa / Niebo

Źródło: materiały prasowe