Rebeka zapowiada album

Rebeka zapowiada album

“Hellada” ukaże się 17 maja.

Debiutancki album duetu Rebeka pojawi się na rynku już 17 maja. Będzie to drugie fizyczne wydawnictwo w historii Brennnessel Records – wytwórni założonej przez członków Kamp!. Na pierwszej płycie poznańskiej grupy znajdzie się 12 utworów, w tym trzy dobrze już znane single: “Fail”, “Stars” oraz najnowszy – “Melancholia”. Album “Hellada” to 12 utworów skomponowanych wspólnie przez Iwonę Skwarek i Bartka Szczęsnego. Za teksty odpowiada sama wokalistka.

Początkowo solowy projekt Iwony Skwarek, w 2010 roku, za sprawą Bartosza Szczęsnego, zmienił się w duet. “Miałam kilka propozycji od innych producentów, jednak ich podejście zupełnie mnie nie zadowalało, chcieli sami skomponować muzykę, a ja miałam tylko śpiewać. Moment tworzenia jest dla mnie najważniejszy i z Bartkiem udało mi się zachować niezależność, a zarazem wiele się od niego nauczyć. Czuję, że suma naszych osobowości daje coś więcej”.

Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.

“Hellada”, lista utworów:

1. Sisters
2. Knife in Heart
3. Melancholia
4. Stars
5. Fail
6. War
7. With Tears We Cry
8. Nothing to Give
9. 555
10. Unconscious
11. 556
12. Hellada

Dystrybucją albumu zajmie się Agora S.A.

źródło: materiały prasowe