Relacjeprzemek

Reggae uratuje świat – Star Guard Muffin w Kultowej

Relacjeprzemek

stargardmuffin.jpg Reggae uratuje świat.

To wydarzenie nie zapowiadało się dobrze. Okazuje się jednak, że mimo kilku zgrzytów w czasie tej imprezy, publika bez względu na wiek i cel przybycia, jest w stanie dobrze się wspólnie bawić. Nie tylko dlatego, że występuje Kamil Bednarek. Choć głównie dlatego.

Pierwsze fanki zaczęły się gromadzić trzy godziny przez planowym rozpoczęciem koncertu. Po otwarciu drzwi Kultowej sala szybko zapełniła się nastoletnimi dziewczynami  i chłopakami w dreadach, przewagę ilościową jednak, miały zdecydowanie te pierwsze. Miejsce pod sceną szybko się zapełniło, a ciasno zaczęło się robić już na supportującym zespole. Bethel rozbujał publiczność śpiewając utwory z debiutanckiej, wydanej niedawno płyty, pełnej szybkiego ska, roots i reggae. I tu zgrzyt: zespół zaprosił do jednej z wykonywanych piosenek Kamila Bednarka. Na rozpoczęcie trzeba było czekać długie kilka minut. Piskom, wrzaskom, zawodzeniom i omdleniom na widok wokalisty który pojawił się na scenie, nie było końca. Odrobinę bardziej trzeźwo publiczność zareagowała na Star Guard Muffin.

Pozytywnym zaskoczeniem okazało się przearanżowanie kilku piosenek z płyty na potrzeby trasy koncertowej. Występ rozpoczęło jazzujące intro, zaśpiewały nieobecne na płycie chórki dwóch pań, które nadały całemu występowi lekko soulowego charakteru, a Kamil jeszcze godzinę temu zasypiający za kulisami, dostał od publiczności ogromną ilość energii.

Po zaledwie kilku utworach, przyszedł czas na niespodziankę, zarówno dla publiczności, jak i samego zespołu. Przerwa na przemówienie managera i szefa wytworni Lou & Rocked Boys: “Szanuj” osiągnęła 15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, według oficjalnych więc przeliczeń, pokryła się złotem. Tą właśnie złotą płytę wręczył uroczyście zespołowi szef wytwórni, pogratulował, zaintonował “raz, dwa, w górę ręce” i koncert potoczył się dalej.

Jak patetycznie by to nie zabrzmiało, tego wieczoru każdy dał się porwać przyjemnemu bujaniu muzyki reggae. Bez względu na wiek i wyznanie, wszyscy popłynęli w reggae rytmach. Cała publika zaczęła tańczyć, śpiewać razem z zespołem o zabawie, lolkach i miłości. Czyżby znów marihuana w klimatyzacji?

Maria Grudowska

Uwolnij Muzykę! jest patronem medialnym debiutanckiej płyty Star Guard Muffin