Relacjeprzemek

Rockowe cięcie w Bezsenności

Relacjeprzemek

the-cuts-promo.jpg Po przesłuchaniu na myspace nie zapałałam specjalnym uwielbieniem dla tego zespołu, ale ryzyko się opłaciło.

The Cuts, debiutantami nie są: wydali już przecież dwa albumy, ale na koncertach wciąż prezentują się z debiutancką nieśmiałością i energią. Pod koniec 2010 ukazała się drugi krążek zespołu – “Czarny Świat”. To właśnie promocji tego albumu dedykowana jest aktualna trasa koncertowa, w ramach której zespół zawitał do wrocławskiej Bezsenności.

Dwa zestawy sprzętu elektronicznego, gitarzysta prezentujący bogaty układ choreograficzny i wokalista odpowiadający za dobre wrażenie i zmieniający gitary przy każdym utworze. Energia z jaką gra zespół, szybko udzieliła się widowni. Przede wszystkim ze względu na gitarowe riffy podszyte grubą warstwą elektroniki. Ciekawy jest też głos wokalisty Przemka Zdunka, który zarówno głosem, jak i tekstami niebezpiecznie balansuje między rockową werwą, a disco polowym kiczem. Vibrato jakie mu się udziela, i czasem do bólu proste teksty, mogą po głębszym zastanowieniu razić prostotą, jednak przy całej otoczce jaką zespół tworzy wokół siebie, mają one swój specyficzny urok.

Teksty, elektronika, nietypowe wejścia i ogony poszczególnych utworów, szybko wciągnęły słuchaczy w świat syren nad miastem, w scenerię pokoju na jedną noc, czy historię podwójnego życia Anastazji. W połowie koncertu dotarło do mnie, że w składzie nie ma perkusisty. Klawiszowiec tak dobrze wypełniał jego rolę, że jego brak uświadomiłam sobie nie przez niepełne brzmienie, a przez powierzchnię zajętą przez zespół na scenie.

W miarę rozkręcania się koncertu, rozkręciła się tez widownia, coraz śmielej bijąc brawo po kolejnych utworach, a kończąc wymuszeniem podwójnego bisu. Widownia dodajmy niepełna, za co znów wypada nam się wstydzić. Na szczęście ci, którzy się pojawili, nie byli przypadkowymi gośćmi i byli w stanie zrekompensować braki osobowe, dobrym kontaktem z zespołem w czasie koncertu, a także po nim.

Maria Grudowska.