Relacjeprzemek

Royal Blood na żywo. Potężne brzmienie i melodie

Relacjeprzemek

Royal Blood na żywo. Potężne brzmienie i melodie
Warszawa/14.01.2015

Pobudzający hałas w Palladium.

Wiecie dlaczego Alex Turner z Arctic Monkeys nosi koszulkę Royal Blood? Bo był na ich koncercie. Każdy, kto zobaczył na żywo ten debiutujący w 2014 roku duet nie może odmówić im talentu do robienia porywającego rock’n'rollowego przedstawienia. Można narzekać na wtórność, nieskomplikowane kompozycje czy niewyróżniający się głos Mike’a Kerra, ale energia, zaangażowanie, łatwość pisania chwytliwych melodii i doskonałe, pełne pasji ich wykonywanie imponują. Z zaledwie jedną płytą na koncie Brytyjczycy są w stanie przez 60 minut wciągnąć w swój muzyczny świat nie pozwalając na nudę ani przez sekundę. Prawie każdy utwór to potencjalny hit.

Nic dziwnego, że warszawskie Palladium było pełne wrzeszczących i rozentuzjazmowanych ludzi, którzy w każdym momencie występu cieszyli się tym, że mogą przeżywać znane im z albumu “Royal Blood” dźwięki na żywo. Wszyscy wokół ładowali swoje baterie potężnymi i zadziornymi riffami, które przez ucho trafiały w sedno. Takie wydarzenia przyciągają tłumy, bo ich moc polega na prostocie i szczerości przekazu. Dwóch gości wchodzi pewnym krokiem na scenę i od pierwszej do ostatniej nuty bawi się swoją twórczością i dzieli się tą radością z słuchaczami. Do swojego znakomitego warsztatu muzycznego dokładają kilka drobnych elementów, które razem elektryzują: intro z innej muzyczne bajki (pojawiają się przy nim na scenie niczym bokserzy wkraczający na ring), bardzo dobre oświetlenie, trochę naturalnego luzu i szaleństwa.

Bardzo dobry koncert. Tej muzyki trzeba doświadczyć na żywo. Jeśli kolejne wydawnictwa grupy będą tak samo dawały kopa, to ten zespół jeszcze będzie wypełniał stadiony.

Przemek Karolczyk

Oglądaj cały koncert Royal Blood z festiwalu T In The Park: