Aktualnościprzemek

Ruszyło Rock Serwis FM

Aktualnościprzemek

Ruszyło Rock Serwis FM

Radio odwróconych proporcji.

6 grudnia swoje pierwsze dźwięki wydała nowa rozgłośnia radiowa nadająca w Internecie Rock Serwis FM. Stacja powstała dla tych oraz przez tych, którym w polskim eterze czegoś brakowało. To, że wiele stacji radiowych coraz bardziej się komercjalizuje, a ramówkę ogranicza “3 minutowy format” wiadomo nie od dziś. Pomijanie zaś mało popularnych gatunków muzycznych, a nadreprezentowanie bardziej oklepanych kapel czy artystów stało się powszechne. Szczęśliwie jednak nisza “muzyki zapomnianej” wydaje się być już zapełniona. A to za sprawą Piotra Kosińskiego, który zebrał kilku ludzi i stworzył nowy program radiowy.

Ramówka Rock Serwis FM to zarówno audycje autorskie, jak i stałe punkty oraz jak na solidne radio przystało – serwis muzyczno-informacyjny.

Za powstanie odpowiedzialny jest przede wszystkim Piotr Kosiński, dziennikarz prowadzący kultową już audycję Noc Muzycznych Pejzaży, nadawaną w Programie III Polskiego Radia. Jednak nie tylko muzyka progresywna wypełni ofertę stacji, ale pojawi się tam też m.in. muzyka etniczna, jazzowa, elektroniczna czy folkowa.

Radia Rock Serwis FM można słuchać na stronie: www.rockserwis.fm. Wkrótce pojawią się także aplikacje mobilne na Androida i IOS.

Ilona Nieroda