Aktualnościprzemek

Rzut na pierwszy dzień Orange Warsaw Festival

Aktualnościprzemek

Rzut na pierwszy dzień Orange Warsaw Festival

Trójka artystów na 12 czerwca.

Dzisiejsza informacja zaserwowana przez organizatorów nie elektryzuje. Głównie dlatego, że ogłoszenie nie jest w żaden sposób ujmujące. Polski akcent to Afromental oraz We Draw A. Pierwsi wydali czwarty album “Mental House” pod koniec zeszłego roku, który ma w sobie jakiś potencjał za sprawą eksperymentów z rapcore’ową estetyką, choć nie jestem pewien tego, czy publiczność Orange Warsaw w jakiś sposób to doceni. Wrocławski duet wydał za to świetną płytę w zeszłym roku, ale masa polskich artystów ląduje gdzieś na szarym końcu, na ostatniej scenie, więc zobaczymy, kto w ogóle pokusi się o koncert. Zagraniczny wykonawca przedstawiony dzisiaj to Crystal Fighters, którzy do Polski przyjeżdżają prawie tak często jak Archive. Miło ich zobaczyć, ale nie jest to żadna niespodzianka.

Dzisiejsze ogłoszenia dają nam pełną czterdziestkę wykonawców. Do pełnego line-upu brakuje nam jedynie dziewięć nazwisk, więc radzę organizatorom szybko coś z tym zrobić, ponieważ nie znamy nawet headlinerów pierwszego i drugiego dnia, a oczekiwanie staje się ogromne. Niestety głosy o sprzedaży biletów i porównywanie tegorocznego składu z zeszłorocznym są coraz głośniejsze, więc miejmy nadzieję, że niedługo dowiemy się wszystkiego i tegoroczna edycja nie spotka się z frekwencyjną klapą.

W line-upie tegorocznego Orange Warsaw zobaczymy m.in.: Muse, Incubus, The Chemical Brothers, Noel Gallagher’s Flying Birds, FKA twigs, Birth of Joy, Wolf Alice, Palma Violets, Paloma Faith i wielu innych.

Kuba Serafin