Aktualnościprzemek

Searching For Calm w warszawskim Powiększeniu

Aktualnościprzemek

searchingforcalm.jpg Searching For Calm w warszawskim Powiększeniu

SFC to skrzyżowanie hałasu i ciszy, eksplozja energii i emocji, niespodziewane połączenie melodii i zgiełku w jednym. W czwartek, 17 lutego wybuchną w Powiększeniu.

Muzyka grupy wymyka się łatwym porównaniom do jednego gatunku. Zespół celowo unika ślepego podążania za gotowymi rozwiązaniami, dodając do surowych dźwięków niekonwencjonalne rozwiązania rytmiczne i dużo melodii. Brzmienie inspirowane Stevem Albinim, Fugazi, Sonic Youth, niespokojnym Converge czy Dillinger Escape Plan. Harmider i harmonia zarazem.

To co w muzyce Searching For Calm najważniejsze, to ciągłe poszukiwanie. Poszukiwacze pochodzący z Sosnowca starają się łączyć różne gatunki, nie dochowując wierności żadnemu z nich. To jeden z niewielu zespołów, który w składzie ma dwóch basistów, jego członkowie wywodzą się ze sceny hardcore, inspirują się fusion jazzem i rockową melodią.

W listopadzie 2010 odbyła się ogólnoświatowa premiera drugiego albumu, który zatytułowany został “Celestial Greetings” a wydany przez Mystic Records.

17.02, Powiększenie
Searching For Calm

godzina 20:00, wstęp 20 zł