Relacjeprzemek

Setting the Woods on Fire w Śnie Pszczoły

Relacjeprzemek

stwof-sen-pszczoay.jpg Setting the Woods on Fire w Śnie Pszczoły

Do świętowania wydania EPki Setting The Woods on Fire zaprosili swoich kolegów z Capital i nie do końca debiutantów z These Go To Eleven.

Nie do końca debiutantów, bo członkowie These Go To Eleven to weterani warszawskiej sceny hardcore’owej. W nowym składzie grają zgoła odmienną muzykę: szczeniacki, kalifornijski pop punk w duchu Bad Religion czy wczesnego The Offspring. Idealne granie do jazdy na deskorolce. Grali raptem niecałe 40 minut, czyli w sam raz. Nikt nie zdążył się znudzić, a od czasu do czasu było czuć powiew gorącej bryzy znad Santa Monica. Szkoda, że aura zupełnie do tego nie pasowała.

Capital, muzycy również doświadczeni graniem w innych składach, pozostali w amerykańskich klimatach, ale mniej deskorolkowych. Grali dużo nowego materiału, a ich muzyce blisko jest z jednej strony do klasycznego indie rocka, z drugiej do sceny waszyngtońskiej, z trzeciej do brzmieniowego brudu Seattle. W tym gitarowym zgiełku są zatopione przebojowe melodie wyśpiewywane przez dwóch wokalistów. Capital jest zdecydowaniem jednym z najlepszych polskich zespołów bez płyty. Może w końcu się jej doczekają.

Setting the Woods on Fire zgodnie z zapowiedziami grali przede wszystkim nowe rzeczy. Jeszcze na dobrą sprawę nie została wydana EPka “Ruins”, a oni już uzbierali materiał na drugi album. Materiał świetny, agresywny, krzykliwy, momentami ocierający się o shoegaze’owe czy post-rockowe pejzaże, ale przede wszystkim diablo melodyjny i staroświecko emo core’owy. Zagrali też całe “Ruins” ze znanymi już od listopada “Quickstop” i “December Decay”. Najlepsze zostawili zaś na zakończenie. “You Started the Fire I Was Burnt Alive” połączone z “Delayed Sleep Phase Disorder”. Moje dwie ulubione piosenki z debiutu. Ucieszyłem się tym bardziej, że tej drugiej nie słyszałem na koncercie od bardzo dawna.

Mimo że był to czwartek, nie grała żadna zagraniczna gwiazda, a koncerty opóźniły się o około godznę, ludzi w Śnie Pszczoły było niezwykle dużo. Mam nadzieję, że nie był to tylko chlubny wyjątek i na koncertach STWOF będzie już tak zawsze.

Michał Wieczorek
foto: Joanna ‘frota’ Kurkowska, BlackBoxPhoto.Pl