▶ Son Lux – “You Don’t Know Me”

Son Lux – “You Don’t Know Me”

Muzyczne konfetti.

Już znakomity występ grupy Ryana Lotta w warszawskim Basenie był dla mnie sygnałem, że Son Lux wchodzi do muzycznej ligi mistrzów. To, co możemy usłyszeć na jego czwartej płycie “Bones” tylko to potwierdza. “You Don’t Know Me”, najjaśniejszy punkt tego wydawnictwa, jako pierwszy z albumu doczekał się klipu. Surowe brzmienie gitary, wciskające w fotel basy, klaśnięcia (ale nie takie jak u Rubika) plus dodająca wielobarwności i wielowymiarowości elektronika opatrzone są dobrym tekstem o relacjach międzyludzkich. W tle usłyszymy też Sharę Worden z My Brightest Diamond, która już od wielu lat współpracuje z Lottem, a tutaj doskonale przyprawia to, co prezentuje nam autor.

Profesjonalne brzmienie i niczym nieograniczona muzyczna wyobraźnia Son Lux dają mnóstwo frajdy słuchaczowi. Mam wrażenie, że Amerykanin w “You Don’t Know Me” z ogromną łatwością przekształca swoje pomysły w klejące się do siebie w nieoczywisty sposób dźwięki, które co chwile wybuchają jak muzyczne konfetti przylepiając się do odbiorcy. Singiel został opatrzony równie udanym filmem stworzonym przez Nathana Johnsona. W klipie konfetti nie ma, ale użycie różnorodnych kolorów i kształtów dobrze obrazuje moje wrażenia po spotkaniu z tym utworem.

Będący w wysokiej formie Son Lux wraz z dwójką wspierających go muzyków przyjeżdża jeszcze w tym roku do Polski na dwa kolejne występy. Pierwszy już w sierpniu na OFF Festivalu, kolejny 29 października w Cafe Kulturalnej w Warszawie. To zaszczyt gościć takich artystów w naszym kraju. Obecność obowiązkowa.

Przemek Karolczyk