Aktualnościprzemek

SuperXiu po raz pierwszy w trasie

Aktualnościprzemek

sx_plakat.jpg SuperXiu po raz pierwszy w trasie

Pierwszy kontakt z muzyką SuperXiu rodzi często pytanie “czy oni są stąd?”. Melodie, których nie powstydziłyby się modne brytyjskie zespoły, plus charyzmatyczny wokalista z akcentem a’la BBC. Sami nazywają swoją muzykę “elektroakustyczną”, nie da się jednak ukryć, że jest to rasowy i nadający się na eksport (oraz import do Twojej plejlisty) indie-rock.

Kierowane pod ich adresem adresem epitety (jak “dynamit z Koła”) nie wydają się przesadzone w kontekście ekspresowego awansu SuperXiu ze świata MySpace na sceny największych polskich festiwali – SX zagrali latem na Young Talents Stage Open’era oraz w Jarocinie i na Rafinerii. Koncertową jesień zaczęli od występu na Pepsi Vena Music Festival – w konkursie zorganizowanym przy okazji tej imprezy na utwór “Time Fuse” (posłuchaj) zagłosowało prawie 10 tysięcy osób, co dało SuperXiu trzecie miejsce. Magazyn Aktivist przyznał właśnie zespołowi tytuł “Artysty Miesiąca” plebiscytu Nocne Marki, co potwierdza rosnącą popularność SuperXiu i intensywny odzew, z jakim spotyka się muzyka grupy.

Niewiele jest nad Wisłą i Wartą tak świeżo i bezpretensjonalnie brzmiących zespołów. Jeśli chcesz przekonać się jak tych pięciu dwudziestolatków sprawuje się na żywo, nie przegap zbliżającej się trasy koncertowej!

SuperXiu On Tour:
26.10 – Warszawa – Saturator (+ The Phantoms)
27.10 – Kraków – Drukarnia (+ White Rabbit’s Trip i The Control/UK)
28.10 – Wrocław – Absynt (+ Pigalle Platz i The Control/UK)
29.10 – Poznań – Pod Minogą (+ Popo)
30.10 – Sopot – Papryka
31.10 – Bydgoszcz – Mózg (+ Popo)

źródło: materiały prasowe organizatora trasy