Relacjeprzemek

Święto wiosny

Relacjeprzemek

Święto wiosny
21.03.2014/Warszawa

Misia Ff w Hydrozagadce.

Premiera debiutanckiej EP-ki Misi Furtak, wokalistki tres.b odbyła się w Basenie, lecz jej drugi warszawski koncert w dużo mniejszej Hydrozagadce. I mniejszy klub sprawdził się dużo lepiej.

Początek to mocne uderzenie, “Kartonem” od razu przyciągnęło uwagę. Potem usłyszeliśmy cały debiut, z którego największą wrzawę wzbudził oczywiście fantastyczny “Mózg”. Miłym akcentem było zagrane piosenek tres.b, i to nie tylko z ostatniego albumu, oprócz “Like Is” zagrali “Ola”, czyli sięgnęli po naprawdę zamierzchłe czasy. Misia z zespołem ten drugi utwór rozbudowali o mocno rozimprowizowaną, pełną gitarowego zgiełku końcówkę. Pojawiło się też kilka absolutnych nowości, przygotowywanych z myślą o następnym wydawnictwie. Zarówno “Skończę się”, która wymagała poważnych zmian na scenie (Misia sięgnęła po bas, Leszek Biolik usiadł za perkusją), jak i zagrana na dwie gitary basy “Pamięć” czy wreszcie pełna brzmień cytry akordowej nienazwana jeszcze piosenka wzbudziły (nie tylko) mój entuzjazm. Ciekawe teksty, świetne rozwiązania aranżacyjne, jeszcze lepsze melodie i o długogrającego następcę “Epki” jestem zupełnie spokojny. Koncert skończył się wyciszoną wersją “Lust for Life” Iggy’ego Popa, również znaną z “Epki”.

Przyznaję, że przez moment ogarnęły mnie wątpliwości, czy sięganie po tres.b jest dobrym pomysłem. Co prawda, te piosenki zabrzmiały prawie tak samo, jakby zagrali je Oliver i Tom, ale jednak brakowało mi trochę tamtej spontaniczności i wyjątkowej chemii, która charakteryzowała wspólne granie. Z drugiej strony, bardzo podoba mi się fakt, że Misia nie odcina się od swojego zespołu, podkreśla, że nie wzięła się znikąd. W nowych piosenkach duże wrażenie robił profesjonalizm, na szczęście pełen radości z grania. Słychać, że Misia Ff stała się czymś więcej niż tylko solowym projektem, to już pełnoprawny zespół.

Warto było spędzić pierwszy dzień wiosny w ich towarzystwie.

Michał Wieczorek