Aktualnościprzemek

Tauron Nowa Muzyka: Matias Aguayo, Superpitcher, Jacek Sienkiewicz na Club Stage

Aktualnościprzemek

jacek-sienkiewicz.jpg Tauron Nowa Muzyka: Matias Aguayo, Superpitcher, Jacek Sienkiewicz na Club Stage.

Klubowa scena szóstej edycji katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka to doskonałe miejsce do zapoznania się z tym, co najciekawsze w nieco bardziej kameralnych odmianach muzyki elektronicznej.

To właśnie tam będziecie mogli zobaczyć po raz pierwszy w Polsce chilijskiego DJ-a i producenta Matiasa Aguayo, jednego z najważniejszych reformatorów kolońskiej sceny muzycznej w ostatniej dekadzie. Twórczość tego artysty, zaliczana dość często do minimalu, wymyka się jednak tak łatwym kategoryzacjom, a jego koncerty to prawdziwe popisy, łączące umiejętności DJ-skie z grą na wielu instrumentach i śpiewaniem, gdzie nie obowiązują żadne ograniczenia, a latynoskie rytmy przenikają się z  industrialnym techno czy housem.

Kolejną gwiazdą, która pojawi się na tej scenie, będzie Sir Positive, znany dużo lepiej pod pseudonimem Superpitcher. Nazywany klasykiem techno-popu, od początku związany z legendarną niemiecką wytwórnią Kompakt, zasłynął przede wszystkim kompletnym brakiem zahamowań w łączeniu ze sobą tak nieprzystających wydawać by się mogło gatunków, jak glam-rock i techno. Mimo tego, że bardzo rzadko trafia do studia nagraniowego (w ciągu 11- letniej działalności wydał zaledwie dwie regularne płyty długogrające), spora część zarejestrowanych przez niego utworów wdarła się przebojem na radiowe i klubowe playlisty, a wykonywane przez niego covery Briana Eno czy Dntela doczekały się olbrzymich pochwał ze strony krytyki. Występy na żywo pomogły mu uzyskać status jednego z najważniejszych artystów pierwszej dekady nowego tysiąclecia.

Trzecim bohaterem sceny klubowej jest Jacek Sienkiewicz, jeden z prekursorów polskiej sceny techno (obecny na niej od połowy lat 90-tych), twórca cieszący się olbrzymim uznaniem w kraju, jak i za granicą. Swoje pierwsze płyty nagrywał w wytwórni należącej do prawdziwej legendy techno- Svena Vatha, a kolejne single i remixy ukazywały się w najbardziej znaczących europejskich labelach. Od lat podbija również festiwalową publiczność na całym świecie, grając na tak znaczących imprezach jak Nature One czy Transmediale, gdzie prezentuje porywającą i bardzo osobistą wariację na temat minimal techno. Podczas katowickiego występu będziecie mogli usłyszeć na żywo materiał z najnowszej płyty Sienkiewicza- “On The Road”, która, jak twierdzą recenzenci, zasłużyła na tytuł “jednego z najbardziej dojrzałych i oryginalnych albumów techno w tym roku”.

info: materiały prasowe