Aktualnościprzemek

Tauron Nowa Muzyka – Ras G na Mary Anne Hobbs Stage oraz finałowe afterparty z udziałem Mount Kimbie

Aktualnościprzemek

Tauron Nowa Muzyka – Ras G na Mary Anne Hobbs Stage oraz finałowe afterparty z udziałem Mount Kimbie

Kolejnym artystą, który uświetni swoją obecnością katowicką imprezę będzie nie kto inny, jak Ras G, zaproszony przez kuratorkę jednej ze scen, Mary Anne Hobbs. Na finałowym afterparty zagra natomiast Mount Kimbie.

Ras G nazywany jest spadkobiercą Sun Ra i Lee Perry’ego, amerykański producent i DJ to jeden z tych twórców, którzy wymykają się jakimkolwiek próbom kategoryzacji. Jego muzyka czerpiąca pełnymi garściami zarówno z IDM, jak i hip-hopu, nie bojąca się wycieczek w stronę czystego noise’u i rozbujanych dubowych produkcji to prawdziwie wybuchowa mieszanka, w której afrykańskie dziedzictwo przenika się swobodnie z  najbardziej zdehumanizowanymi odmianami muzyki tanecznej. Od ponad dekady Ras G nie ustaje w wysiłkach powiązania starożytnych tradycji Czarnego Kontynentu, takich jak wykorzystywanie dźwięków o podobno leczniczych właściwościach, znanych już szamanom sprzed tysiącleci z najnowszymi zdobyczami techniki produkcyjnej i brzmieniami kojarzonymi przez lata z ekstremalną awangardą muzyczną. Nie oznacza to jednak, że jego występy trafiają jedynie do hermetycznej grupki wyznawców- już pierwszymi setami zwrócił na siebie uwagę takich tuzów współczesnego hip-hopu, jak Flying Lotus czy Manu Dibiase, a kolejne nagrywane przez niego albumy, szybko doczekały się uznania i uważa się je za jedne z najważniejszych dokonań współczesnego instrumentalnego hip-hopu (choć należy przyznać, że w tym wypadku jest to bardzo umowna etykieta).

Tych z Was, którzy będą chcieli nieco odpocząć po czterodniowych festiwalowych szaleństwach, zapraszamy do Jazz Clubu Hipnoza na finałowe after-party, które uświetni swoją obecnością jeden z najciekawszych ambientowych duetów na świecie – Mount Kimbie. Choć działają od zaledwie trzech lat, a cały ich dorobek nagraniowy to jeden album i cztery EP-ki, zdążyli już doczekać się etykiety “ojców chrzestnych post-dubstepu” oraz uznania wśród publiczności i krytyków. Ich muzyka to sample, loopy i ambientowe brzmienia, ozdobione dziesiątkami szumów i mikrodźwięków, zdolnych zahipnotyzować każdego słuchacza, budząc skojarzenia z dokonaniami największych mistrzów gatunku- Boards of Canada czy Bibio. Podobnie jak oni, muzycy Mount Kimbie potrafią nasycić swoje kompozycje przejmującą melancholią, która jednak nigdy nie przechodzi w dołujący smutek, a obfite korzystanie z field recordingu sprawia, że wykonywane przez nich utwory nabierają ogromnej, kosmicznej wręcz przestrzeni, zdolnej pochłonąć nawet najbardziej wybrednego odbiorcę. Ze względu na ograniczoną pojemność klubu, organizatorzy namawiają do jak najszybszego zakupu biletów, które pojawią się w sprzedaży już wkrótce, obiecując jednocześnie, że koncert Mount Kimbie będzie jednym z tych wydarzeń, o których nie zapomina się przez długie lata.

info: materiały prasowe