Aktualnościprzemek

The Black Keys wracają z nowym albumem

Aktualnościprzemek

The Black Keys wracają z nowym albumem

W maju premiera “Turn Blue”.

Tworzony przez Dana Auerbacha i Patricka Carneya duet The Black Keys wraca z nowym materiałem. Na krążku “Turn Blue”, który pojawi się w Polsce nakładem Warner Music Poland 13 maja, znajdzie się 11 utworów. Album nagrano w Sunset Sounds Studios w Hollywood, w Key Club w Benton Harbor, w stanie Michigan oraz w należącym do Auerbacha studiu Easy Eye Sound w Nashville. Produkcją zajęli się Dan i Patrick, a pomagał im Danger Mouse (znany z duetu Gnarls Barkley oraz ze współpracy z Gorillaz czy Beckiem).

“Turn Blue” będzie dostępny na CD, na płycie analogowej oraz w formie plików dźwiękowych (pre-order tego formatu w sklepie iTunes).

Patrick Carney o wydawnictwie: “Gdy pracujemy nad płytą, zawsze zawieszamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Staramy się przebić samych siebie. Nie powtarzać tego, co już było, a jednocześnie nie odchodzić całkowicie od naszego stylu. Na tej płycie zostawiliśmy w piosenkach trochę przestrzeni, oddechu, a postawiliśmy na większe kombinowanie z klimatem, warstwami i rozmaitymi odgłosami. Nie możemy się doczekać aż usłyszycie, co nam wyszło na “Turn Blue”.

Lista utworów:

1. Weight Of Love
2. In Time
3. Turn Blue
4. Fever
5. Year In Review
6. Bullet In The Brain
7. It’s Up To You Now
8. Waiting On Words
9. 10 Lovers
10. In Our Prime
11. Gotta Get Away

The Black Keys wystąpią 2 lipca na tegorocznym festiwalu Open’er.

źródło: materiały prasowe wydawcy