Aktualnościprzemek

The Weeknd trzecim headlinerem Open’era 2017

Aktualnościprzemek

The Weeknd trzecim headlinerem Open’era 2017

Kanadyjski król nowego r’n'b rozgrzeje Gdynię.

Obok Radiohead i Foo Fighters, trzecim headlinerem gdyńskiej imprezy został król światowych list przebojów – The Weeknd. Czy to najlepszy wybór?

The Weeknd to kryjący się pod pseudonimem kanadyjski muzyk, Abel Tesfaye. Jego historia to kolejny przykład tego, jak gigantyczną maszyną jest amerykański biznes muzyczny. Sześć lat od swoich pierwszych mixtape’ów, muzyk awansował do superligi popu ze swoją ciemną i gęstą wariacją r’n'b, którą konsekwentnie przekazywał na swoich trzech studyjnych płytach. Choć tegoroczny “Starboy” zdaje się kuleć w stosunku do swojego poprzednika, “Beauty Behind the Madness”, jego pozycja na rynku muzycznym wciąż jest bardzo silna, o czym świadczy fakt, że trzeci album muzyka wylądował od razu na pierwszym miejscu listy Top 200 magazynu Billboard zaraz po swojej premierze. Spodziewajcie się sporo edgy nastolatek na koncercie, The Weeknd w Gdyni pojawi się 30 czerwca.

Kolejna edycja Open’era odbędzie się od 28 czerwca do 1 lipca 2017 roku. Dotychczas ogłoszeni artyści to: Radiohead, Foo Fighters, Prophets of Rage, James Blake, Mac Miller i G-Eazy.

Kuba Serafin