These Go To Eleven – “Some Old Memories”

These Go To Eleven – “Some Old Memories”
Long Walk Records/2012

Warszawski koledż.

Lubicie oglądać amerykańskie seriale? Takie z problemami miłosnymi, imprezami na plaży oraz konfliktem między popularnymi cheerleaderkami i looserami-okularnikami? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to ta płyta jest dla Was.

Aż trudno mi uwierzyć, że These Go To Eleven to całkowicie polski zespół. Tak, sprawdziłam już dziesięć razy. These Go To Eleven pochodzą z Warszawy. Grają punk rocka, takiego z czołówek seriali amerykańskich.

Płyta “Some Old Memories” w całości jest utrzymana w takim koledżowym klimacie. Już pierwsza piosenka “Part of Me” z głośną gitarą i miarową perkusją zwiastuje to, co dzieje się później na płycie. A jest szybko, dynamicznie i całkowicie niespokojnie. Wszystkie piosenki są oczywiście zaśpiewane po angielsku, co tylko działa na korzyść zespołu, bo tego typu punk rock działa wyłącznie w języku angielskim. Teksty piosenek również nie należą do skomplikowanych, ale to również jest wyłącznie zaletą tej płyty.

Nie ma co się rozpisywać o konkretnych piosenkach, bo płyta “Some Old Memories” działa jak spójna całość. Hałas z przerwami na zaczerpnięcie oddechu. Trudno znaleźć wyróżniające się piosenki, no może poza bonusową wersją “I Don’t Give a Shit” zagraną na gitarze akustycznej z udziałem kobiecych chórków. Jednak pomimo braku zróżnicowania repertuaru, płyta wcale nie jest nudna. Zresztą nuda to chyba ostatnie słowo, którego można użyć w odniesieniu do tej płyty.

Mimo że punk rock nie jest moim ulubionym gatunkiem muzycznym przyznaję, że jestem pod wrażeniem tego, że w Warszawie mogła powstać taka płyta. Cóż, pozostaje tylko założyć okulary przeciwsłoneczne, wsiąść do kabrioletu, wystawić łokieć i włożyć “Some Old Memories” do odtwarzacza!

Katarzyna Sobelga