Relacjeprzemek

Thundercat w Niebie – fotorelacja

Relacjeprzemek

Thundercat w Niebie – fotorelacja
Warszawa/18.03.2017

Czy było jak… w niebie?


Jedno z ostatnich wydarzeń tegorocznej edycji World Wide Warsaw odbyło się w miejscu zwanym Niebo. O ile przestrzeń ta być może sprawdza się w przypadku klubowych imprez, o tyle niekoniecznie jest wdzięcznym obiektem dla wydarzeń koncertowych. Proporcje sali nie sprzyjały za bardzo dobremu nagłośnieniu (nie zazdroszczę realizatorom) i niestety rzężąca perkusja oraz dudniący bas przykrywały w większości fantastyczne improwizacje klawiszowca Dennisa Hamma. Niebiańsko dobrze brzmiący dźwięk to nie był…

Druga rzecz, która mogła przeszkadzać w odbiorze koncertu, to zbyt niski podest. Gdy przychodzę na koncert, naturalnym jest dla mnie, że pragnę widzieć, co robią grający na żywo muzycy, w jaki sposób kreują dźwięk i improwizują na instrumentach – dobrze jest po prostu widzieć scenę. Podest tej wysokości mógłby się sprawdzić w przypadku klubowego koncertu z małą ilością ludzi, ale nie w przypadku tak dużej przestrzeni. Przez większość czasu widziałam więc tylko plecy i głowy stojących przede mną ludzi i… momentami główkę gitary Thundercata.

Sam wirtuoz basu dał fenomenalny popis swoich umiejętności. Można było usłyszeć wszystkie największe hity od “Heartbreaks Setbacks”, przez “Oh Sheit It’s X”, po “Lotus and the Jondy”. Nie zabrakło też wielu muzycznych momentów z najnowszego albumu. Jednym słowem – tak jak można było się spodziewać po tym artyście – repertuarowo i wykonawczo pełna klasa! Ale postać Stephena Brunera wzbudza emocje nie tylko przez wzgląd na jego muzyczny talent – spore poruszenie wywołała również wykwintna koncertowa stylizacja Thundercata – zestawienie białych sandałów i czarnych skarpet.

Koncert spowodował u mnie pewien niedosyt, głównie przez wspomniane wyżej mankamenty w nagłośnieniu. Mam jednak nadzieję, że niedługo dane mi będzie zatrzeć to wrażenie, bowiem artysta zapowiedział już powrót do Polski za kilka miesięcy. 20 czerwca, w ramach Brainfeeder Showcase, zagra w warszawskiej Progresji, a wraz z nim Flying Lotus, Dorian Concept i Jameszoo. Szczegóły tutaj.

Tymczasem zapraszam do obejrzenia fotorelacji:

txt + foto: Anna Lenarcik