Aktualnościprzemek

Tides From Nebula z nową płytą

Aktualnościprzemek

Tides From Nebula z nową płytą

“Safehaven” nadciąga!

Jeśli chodzi o rock instrumentalny, w Polsce jest tylko jeden zespół, któremu udało się dotrzeć do ekstraklasy gatunku. Warszawski kwartet Tides From Nebula na przestrzeni swoich trzech albumów eksplorował różne odcienie post-rockowej wrażliwości – od ciężkich riffów z debiutanckiej “Aury”, przez eksperyment z ambientem na “Earthshine”, którego produkcją zajął się sam Zbigniew Preisner, kończąc na gęstszym użyciu syntezatorów i nieregularnej rytmiki na “Eternal Movement”.

Czwarty album Tides From Nebula zdaje się podążać ścieżką swojego poprzednika – świadczyć może o tym chociażby dobór producencki. Płytą zajmuje się Forrester Savell – człowiek odpowiedzialny m.in. za albumy Karnivool czy Animals as Leaders. Oczywiście, nie wiadomo jeszcze na ten temat nic konkretnego, usłyszeć można jedynie kilkadziesiąt sekund w zwiastunie płyty, który można znaleźć niżej.

Wiadomo tylko tyle, że album nazywa sie “Safehaven”, jego premiera jest zapowiadana na 7 maja. Następnie zespół rusza w trasę do Europie, do Polski zawita na jesieni.

Kuba Serafin