Aktualnościprzemek

Trasa koncertowa Marka Dyjaka

Aktualnościprzemek

Trasa koncertowa Marka Dyjaka

7 października do sklepów trafił pierwszy oficjalny album Marka Dyjaka zatytułowany “Moje fado”. Jest to także data premierowego koncertu rozpoczynającego zaplanowaną jesienią trasę promocyjną.

Poprzedni występ spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i był niewątpliwie jednym z bardziej niezwykłych koncertów, które odbyły się na deskach tego teatru. Kto nie widział Marka Dyjaka na żywo ma okazję nadrobić zaległości, a fani mają kolejną okazję spotkać się z tym niezwykłym muzykiem i jego zespołem.

Dyjak dla fanów jest polskim Tomem Waitsem, choć jemu osobiście zdecydowanie bliższa jest twórczość Włodzimierza Wysockiego, jest też prawdziwym buntownikiem, który rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty – zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje.

Bardzo trudno jest przełożyć emocje towarzyszące występom na żywo na płytę – Dyjakowi udaje to się bez trudu, jego interpretacje tekstów o życiu i przeznaczeniu porażają na koncertach, porażają też na płycie “Moje fado”. Jak sam artysta mówi, znajdują się na niej utwory, które wyśpiewał w różnym czasie i w różnych stanach, takie jak “To ostatnia niedziela”, “Po tamtej stronie”, premierowe “Z ruchu moich ust” czy jego swoisty hymn “Piosenka w samą porę”.

Koncerty:
07.10 Warszawa / Och-teatr – koncert premierowy
09.10 Wrocław / Centrum Sztuki IMPART
19.10 Kraków / Klub Centrala
21.10 Chełm / Galeria Atelier
23.10 Szczecin / Kafe Jerzy
27.10 Częstochowa / Carpe Diem
30.10 Mińsk Mazowiecki / Miejski Dom Kultury

Skład koncertowego zespołu Marka Dyjaka:
Marek Dyjak – wokal
Jerzy Małek – trąbka
Leszek Szczerba – saksofony
Zdzisław Kalinowski – piano
Borowiecki – bass
Arek Skolik – perkusja

Zapraszamy!

info: materiały organizatora