Relacjeprzemek

Trochę “Pop.”, dużo rapu i przesłanie dla świata

Relacjeprzemek

Trochę “Pop.”, dużo rapu i przesłanie dla świata
Wrocław/6.04.2017

Miuosh w Starym Klasztorze.

Nie żebym była za pan brat z polskim (czy jeszcze bardziej – światowym) rapem i hip-hopem. Na playliście często przewija się Pezet, Ten Typ Mes… i to tyle. I pewnie gdyby nie Jimek i współpraca z NOSPRem, nie poznałabym tego człowieka. No, może jeszcze to,  że na swojej nowej płycie zaprosił do współpracy wielu, wielu artystów, pozornie zupełnie do jego świata nieprzystających.

“Pop.” Miuosha to 11 piosenek, z których w 7 słyszymy zaproszonych do projektu artystów. I jest ich pełen przekrój: od (jeszcze) mało znanego SOXSO, poprzez Organka i Kasię Golomską, po ikoniczne już przecież Bajm i Katarzynę Nosowską. Niestety, żadne z nich nie zdołało dotrzeć na wrocławski koncert. I to jest minus. Wprost niemożliwym logistycznie jest, aby zaproszeni artyści pojawiali się na koncertach i puszczanie ich z taśmy ujmuje sporo atmosferze. Na szczęście partię Nosowskiej w singlowym “Tramwaje i gwiazdy”, zagłuszyła swoim śpiewem publiczność.

Na plus natomiast, i to ogromny, należy zapisać Miuoshowi rozbudowanie swojego występu o udział FDG Orkiestra, czyli klawiszy, gitar, perkusji i sekcji dętej. I ta sekcja zrobiła potężną robotę. Ich obecność sprawiła, że partie instrumentalne niektórych kawałków (np. “To wychowanie”) brzmiały jeszcze lepiej, niż na płycie.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego koncertu.

Tekst + foto: Maria Grudowska