Aktualnościprzemek

Trzecia płyta Płynów

Aktualnościprzemek

Trzecia płyta Płynów

Album “Vacatunes” ukaże się 16 marca.

Po kilkuletniej przerwie nagraniowej grupa Płyny Igora Spolski i Szymona Tarkowskiego powraca z nowym albumem, zatytułowanym “Vacatunes”. Na płycie zespół dzieli się opowieściami o swoich muzycznych podróżach po całym świecie. Znajdują się na niej piosenki napisane nie tylko w Polsce, ale też w Hiszpanii, Portugalii, Indiach czy Nepalu. Album tchnie klimatem muzyki świata, muzycy wykorzystują tak nietypowe instrumenty jak ukulele czy gitara dobro, nie zapominając jednak o energetycznej sekcji rytmicznej i chwytliwych melodiach.

Płyta powstawała przez dwa lata, w różnych miejscach i z różnymi realizatorami, zgodnie ze szwędobylską naturą zespołu. Na krążku znajduje się 12 świeżutkich kompozycji, melodyjnych i dosyć łatwo wpadających w ucho, tekstowo poruszających jednak wiele niewygodnych tematów, ponieważ zespół nie stępił swojego zmysłu obserwacji i nadal inteligentnie komentuje otaczającą go rzeczywistość.

Płyta Płynów zatytułowana “Vacatunes” ukaże się 16 marca 2012 roku, ale jest już dostępna w przedsprzedaży na stronie wydawcy. Pierwszym singlem z albumu jest utwór “Mała sobota”.

Lista utworów:

1. Life on Wars
2. Pogoda jest sexy
3. Camping de Europa
4. Naklejka
5. Mała sobota
6. Wojna polsko-ruska w PKiN
7. La Revolucion
8. Lucy’s Dreams
9. W kółko ten krzyżyk
10. NRF FM
11. Najbrzydsze dziewczyny
12. Vacatunes

źródło: materiały prasowe wydawcy