Relacjeprzemek

TV on the Radio w Stodole, 20.06.2011

Relacjeprzemek

TV on the Radio w Stodole, 20.06.2011
20.06.2011/Warszawa

“Do you want more songs or more jokes?”

Jak nic się u nas, nad Wisłą nie działo – było źle. Teraz dzieje się aż nadto i też jest niedobrze. Ale jak pokazał wczorajszy występ TV on the Radio, na koncerty warto przychodzić.

Na Amerykanów z TV on the Radio czekaliśmy dość długo, ale czekać na pewno się opłacało. W poniedziałkowy, deszczowy wieczór zaprezentowali oni zgromadzonej w warszawskim klubie Stodoła rewelacyjny set opierający się na gitarowym brzmieniu ale nie uciekającym od funkowych i tanecznych okolic. Można było i potańczyć i potrzymać się romantycznie za ręce. Ale przede wszystkim nie zabrakło tego wieczoru energii. Od samego pojawienia się na scenie aż do ostatniej nuty, zespół serwował nam bomby energetyczne, jedna za drugą. Pod koniec setu podstawowego i na bisie publika aż kipiała. Odnoszę jednak wrażenie, że trochę przeładowali ten koncert, bo tego co zrobili ze “Starring at the Sun” chyba im nie wybaczę. Ten utwór jest piękny w postaci w jakiej został nagrany na EPce “Young Liars” (której notabene dość silna reprezentacja pojawiła się tego wieczoru), więc po co cokolwiek zmieniać? Zwłaszcza dodając ostrzejsze riffy i więcej bębnów. Ale to chyba jedyne zastrzeżenie co do zespołu, bo niestety jeszcze jedno ‘ale’ trafi do nagłośnieniowców, którzy trochę nawalili z nagłośnieniem wokalu. Na tym poprzestanę. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej wypadła druga połowa koncertu, a w zasadzie wszystko co pojawiło się po “Red Dress”. Być może dlatego, że panowie zaczęli częstować nas takimi smakołykami jak “Young Liars”, “Repetition”, “Wolf Like Me”, “DLZ” czy wcześniej wspomniane “Starring at the Sun”. A może dlatego, że publika na dobre się rozkręciła i chyba nawet największy sceptyk dałby się wtedy urzec magii TV on the Radio. Do tego wszystkiego trzeba dodać świetny kontakt zespołu z publicznością, który nie skończył się na standardowym “Dziekuja”.

Jako podsumowanie napiszę jedno krótkie zdanie wypowiedziane przez mojego kompana tego cudownego wydarzenia: “To jednak można mieć ciary na koncercie!”. Dziękuję, dobranoc, do zobaczenia niebawem!

Gosia Lewandowska