Aktualnościprzemek

Twilite i koncerty

Aktualnościprzemek

Twilite i koncerty

W najbliższy weekend zespół Twilite zagości w Warszawie i Łodzi.

W niedzielny wieczór 6 listopada w Owocach zagra zespół Twilite. Akustycznie, spokojnie, jak to mają w zwyczaju uprzyjemnią łodzianom jesienną słotę. Jak zawsze będzie kameralnie, a po koncercie zespół na pewno będzie miał czas na rozmowy z publicznością, co jak wiadomo jest równie atrakcyjne jak koncert.

W ich muzyce można znaleźć odniesienia do bohaterów akustycznego grania ostatnich lat – Fleet Foxes, Grizzly Bear, Bon Iver, Kings of Convenience, a także Jose Gonazleza. Nie przez przypadek poprzedzali polski koncert tego ostatniego. Występowali również przed grupą Erlenda Oye – The Whitest Boy Alive.

W tym roku wydali nowym album “Quiet Giant”, który potwierdza, że rację mieli ci, którzy po cichu szeptali, że ten skromny duet to największa nadzieja polskiej akustycznej piosenki.

?Quiet Giant? to album, który bez ostentacji, z nieśmiałym wdziękiem łączy to, co dobre na świecie i piękne lokalnie. Popowe harmonie świetnie wybrzmiewają w kameralnej aurze, liryczne brzmienie trąbki i klarnetu pięknie współgrają ze słowiańską melancholią. Gościnnie na nowym albumie polskiego duetu pojawia się Billie Lindahl aka Promise and the Monster – wschodząca gwiazda szwedzkiego neo-folku, znana z nagrań dla wytwórni Jose Gonazleza - Imperial. “Fire”, singiel promujący płytę, spotkał się z dużym odzewem na polskim MySpace, zaś teledysk Polaków trafił też na główne strony serwisu we Francji, Turcji i Grecji.

“Quiet Giant” Autumn Tour
5.11. – Powiększenie, Warszawa
6.11.  - Owoce i Warzywa, Łódź; bilety: 10zł, do nabycia w klubokawiarni

źródło: materiały prasowe