Aktualnościprzemek

Variete wraca do koncertowania

Aktualnościprzemek

Variete wraca do koncertowania

variete_0.jpg

Żywa legenda polskiej muzyki niezależnej wznawia działalność koncertową. Występ, który odbędzie się 30 stycznia 2010 roku w Teatrze Na Woli, otwiera nowy rozdział w bogatej twórczości grupy. 

Zespół funkcjonuje od 1983 roku. Przeszedł w tym czasie  wiele metamorfoz. Największe sukcesy odnosił na jarocińskich festiwalach. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Europie i USA. Jest laureatem prestiżowej Nagrody Polskich Melomanów w kategorii Album Roku 2008 – Nowa Fala / SynthPop / Cold Wave za ostatnią płytę pt. “Zapach wyjścia”, która ukazała się nakładem wytwórni Kuka Records.

Jest to muzyka, która od ponad ćwierćwiecza nie udaje żadnej innej – mieszanka rocka, jazzu, dubu, ambientu, elektroniki z poetyckimi tekstami. Muzycy zmierzają obecnie w kierunku trip-hopu! Obok Grzegorza Kaźmierczaka (wokale) i Marka Maciejewskiego (gitary), w składzie występuje teraz młody talent i spec od elektronicznych urządzeń ? Paweł Rychert, na co dzień udzielający się w zespole Pchełki. Stąd też Variete, już jako trio, od czerwca 2009 roku rejestruje świeży materiał na kolejny, siódmy album.  Na warszawskim koncercie zostanie przypomniany zarówno repertuar z dwóch ostatnich płyt, jak i kilka starszych szlagierów, oczywiście w nowych konwencjach brzmieniowych.

Warszawa – 30.01.2010 – godzina: 20:00 !!! 

Teatr Na Woli im. Tadeusz Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22 

 Rezerwacja biletów w cenie: 30 zł / 40 zł

tel. 22 632 24 78 lub 22 632 00 05

e-mail: bilety@teatrnawoli.pl

źródło: materiały prasowe