Aktualnościprzemek

W muzycznym BongoStanie

Aktualnościprzemek

W muzycznym BongoStanie

Premiera na początek roku. I niech nas buja do grudnia.

11.01.2012 r. odbędzie się długo oczekiwana premiera płyty zespołu BongoStan: “Rasta Kasta”. Singlem promującymi album będzie utwór o tym samym tytule.

Debiutancki krążek opolskiej grupy to reggae w najróżniejszych barwach, od klasycznych jamajskich rytmów po dub i modern roots. Nie brakuje też mocniejszych rockowych elementów.

Dwanaście utworów zgromadzonych na płycie to bomba energetyczna krążąca wokół tematów takich jak życie, miłość czy wolność, a wszystko to w połączeniu z precyzyjnie dopracowanym dźwiękiem zgrywa się w jednolitą muzyczną całość.

Nie przypadkowo w tekstach powraca motyw Boga Jah, który według Jamajskiego Ruchu Rastafari, opiekuje się światem doczesnym, dbając o swoich wyznawców.  Rastafarianie, wierzą, iż nauki cesarza Haile Selassie I poprowadzą wszystkie ludy do “Ziemi Obiecanej”, w której nie będzie już bólu i niesprawiedliwości jedynie miłość i wzajemne zrozumienie. Takie też przesłanie przewija się w większości utworów zgromadzonych na płycie.

Energia oraz naturalna umiejętność komponowania przebojowych, wpadających w ucho utworów to niewątpliwe cecha, którą skład zespołu opanował bezbłędnie i niepodważalnie. O czym już od 11 stycznia 2012 będzie mógł przekonać się każdy z Was.

Album został wydany z ramienia  wydawnictwa Lion Stage Records.

Info: materiały prasowe wydawcy
foto: Marcin Gajda

Uwolnij Muzykę! jest patronem medialnym płyty.