Aktualnościprzemek

W tym roku możemy jechać i na OFF Festival i na Audioriver

Aktualnościprzemek

fot-jacek-poremba.jpg W tym roku możemy jechać i na OFF Festival i na Audioriver

Organizatorzy dwóch polskich festiwali z muzyką alternatywną doszli do porozumienia i od 2011 roku OFF Festival i Audioriver będą odbywać się w nie nakładających się na siebie terminach.

Koniec dylematów: organizatorzy wysłuchali próśb od fanów i od tego roku OFF Festival i Audioriver nie będą już odbywać się w ten sam weekend. W wyniku rozmów Piotra Orlicza-Rabiegi i Artura Rojka, OFF Festival odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia, a Audioriver przeniesie się na ostatni weekend lipca 2011.

Rozdzielenie dat to nie tylko ukłon w stronę fanów dobrej muzyki, którzy od kilku lat musieli wybierać między dwoma wydarzeniami, ale także sami organizatorzy ubolewali, że dwa renomowane eventy odbywają się w tym samym czasie.

“Zdawałem sobie sprawę, że nasza publiczność częściowo się pokrywa. Audioriver i OFF – pomimo różnic repertuarowych – skierowane są do podobnego rodzaju ludzi: poszukujących i oddanych muzyce. Bardzo się cieszę, że teraz nasi fani, jeżeli będą chcieli, będą mogli być na obu imprezach”- mówi Artur Rojek.

Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 5 lat na płockiej plaży nad Wisłą wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok 15 tys. osób każdego dnia.

OFF Festival to największy w Europie Środkowej i Wschodniej festiwal, na którym spotykają się wszystkie ważne nurty muzyki alternatywnej. Od indie rocka po hip-hop, od nowego folku po taneczną elektronikę, od jazzu po ekstremalny metal. Piąta edycja imprezy, po raz pierwszy w Katowicach, przyciągnęła ponad 15 tysięcy fanów z Polski i zagranicy.

info: materiały prasowe