Aktualnościprzemek

We Call It a Sound oraz Lemodien na wspólnych koncertach w grudniu

Aktualnościprzemek

We Call It a Sound oraz Lemodien na wspólnych koncertach w grudniu

Posłuchaj jak brzmi “Trójpole” na żywo.


Grudzień to początek wspólnych koncertów promujących trzecią płytę We Call It a Sound “Trójpole” oraz zbliżającego się autorskiego debiutu Lemodiena.

We Call It a Sound to zespół z wielkopolskiej wioski Kębłowo. Po “Animated” i “Homes & Houses” w tym roku wydali swój trzeci album “Trójpole” – po raz pierwszy własnym sumptem, po raz pierwszy w ojczystej mowie. Na albumie tym spotykają się trzy różne muzyczne światy dubu, r’n'b oraz rodzimego folku, każdy widziany przez pryzmat grupy. Grupa jest wreszcie gotowa wyjść z tym materiałem na scenę, wplatając weń wątki z poprzednich płyt. Wszystko to składa się w różnorodną i bogatą w element zaskoczenia całość.

Lemodien natomiast, jak sam mówi o sobie: staram się tworzyć muzykę, która będzie jak najbardziej szczera w wyrazie. W swoim brzmieniu łączę motywy elektroniczne z gitarowymi i wokalem. Inspiruję się wspomnieniami i melodiami, które często same mnie nawiedzają, zostawiając swój ślad w utworach. Tworzenie muzyki to dla mnie sposób na opowiedzenie osobistych, wewnętrznych historii. Współtworzę i jestem silnie związany z muzycznym kolektywem Soul Asylum Records.

Obydwa projekty to świeżość na polskiej scenie, która z pewnością zaintryguje tych, którzy szukają nowego – nie tylko w rodzimej skali.

Źródło: materiały prasowe