Aktualnościprzemek

Wesprzyj Rycerzyki w nagraniu drugiej płyty

Aktualnościprzemek

Wesprzyj Rycerzyki w nagraniu drugiej płyty
Akcja crowdfundingowa krakowskiego zespołu.


Do 28 marca na platformie Polak Potrafi potrwa akcja crowdfundingowa, w ramach której krakowski zespół Rycerzyki zbiera fundusze na nagranie swojej drugiej płyty. Dla wspierających grupa przygotowała wyjątkowe, rycerzykowe nagrody, wśród których znalazły się m.in. owocowo-kosmiczne koszulki, plakaty, gra karciana “Mary”, płyty, magiczny kalejdoskop, wejściówki na koncerty i lekcje śpiewu.

Rycerzyki piszą o swojej akcji tak:

“Świat drobiazgów opisywany przez Gosię, niepozornych wypadków, które zdarzają się bohaterom piosenek, to wgląd do wielkich spraw codzienności. Czasem rodem z krainy łagodności, innym razem spędzających sen z powiek. Baśniowy świat, radosne piosenki – to określenia, którymi najczęściej opisywano naszą debiutancką płytę “Rycerzyki”. “Pop” rozumieliśmy wtedy w jego najbardziej pierwotnym znaczeniu: jako ucieczkę od rzeczywistości, potrzebę zaklęcia w muzyce szczęścia i beztroski. Zaserwowaliśmy sobie i słuchaczom eskapistyczny powrót do dzieciństwa i wewnętrznego świata fantazji. W podróży, w którą chcemy Was zabrać po raz drugi, nie będzie już tak perlisto. Choć nie rezygnujemy z rycerzykowego brzmienia, to muzycznie odkrywamy ciemniejszą stronę fantazjowania. Jeśli znów udamy się w baśniowy las, nie będzie to wygładzony Disney, a bracia Grimm na surowo.

Rycerzyki to nie żołnierzyki, one nie walczą – napisał o nas kiedyś jeden z portali muzycznych. Choć rzeczywiście jesteśmy łagodni w usposobieniu, to tym razem chcemy zawalczyć. O wyborne brzmienie naszego drugiego albumu i komfort naszej pracy. Głęboko wierzymy, że nam w tym pomożecie! Wszyscy bądźmy Rycerzykami.”

Szczegółowy opis akcji – wraz z wyszczególnieniem, na co dokładnie zostaną przeznaczone uzbierane przez Rycerzyków fundusze, oraz listą nagród – jest dostępny -> TUTAJ.

Uwolnij Muzyke! jest patronem medialnym akcji.