Wieści od Janka Samołyka

Wrocławski muzyk podzielił się z nami swoimi planami wydawniczymi i koncertowymi.

Plany koncertowe:

“W drugiej połowie maja czekają mnie trzy występy, a każdy z nich inny. 20 maja (czwartek) zagram z całym zespołem w Harris Piano Jazz Barze w Krakowie. 29 wystąpie w Piotrkowie Trybunalskim solo na koncercie w hołdzie Dylanowi. Dzień później we wrocławskim Lulu Belle zagram w składzie kameralnym. Będzie to akustyczny koncert, na którym wystąpią ze mną skrzypek i pianista.”

Plany wydawnicze:

Moja płyta jest już w całości nagrana i wyprodukowana. Jedynym problemem było znalezienie wydawcy. Wygląda jednak na to, że jestem na dobrej drodze, by album ujrzał światło dzienne.  Znaleźliśmy zainteresowaną i poważną firmę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, płyte znajdziecie na półkach sklepowych po wakac janek-samoayk.jpg jach.”

“Album jest oparty na brzmieniach gitarowych. Mimo to płyta okazała się być bardzo różnorodna. Utwory nawiązują do odmiennych stylów. Słuchaczy czeka również wiele niespodzianek, takich jak np.: skrzypce, klarnet, waltornia, czy staromodne brzmienia klawiszy na których grał Przemek Mikołajczyk.”

I jeszcze kilka słów o OFFie i Jarocinie:

“Jak dotąd naszym największym sukcesem był występ na OFF Festivalu (w wyniku zwycięstwa w konkursie). W tym roku dostaliśmy się na Jarocin! Zostaliśmy wybrani przez jury spośród 600. To zupełnie niesamowita historia!”

Najbliższy koncert Janka:

20 maja
Harris Piano Jazz Bar
Kraków, Rynek Główny 28
Start: 21.00
Wejście: 10zł