Relacjeprzemek

Wojtek Grabek w poznańskim Meskalu

Relacjeprzemek

fot-magdalena-adamczewska-piotr-walichnowski-timemachine.jpg Wojtek Grabek w poznańskim Meskalu

14 listopada poznański Meskal rozbrzmiewał podróżami po kreteńskich drogach. Wszystko to w znakomitym towarzystwie Wojtka Grabka i jego twórczości…

Ten koncert miał być inne niż pozostałe Grabka, na których miałam przyjemność być. Mianowicie miał być wzbogacony o czytanie pamiętników z wyprawy na Kretę. Zabawne, pisane po ludzku kartki z pamiętnika, które było dane nam poznać, ciekawiły, wciągały, zachęcały do zagłębienia się w nie.

Oprócz pamiętników, dodatkiem do muzyki były jeszcze wspaniałe wizualizacje, które idealnie łączyły się z muzyką, tekstem i pomagały odbyć niezwykłą podróż, niekoniecznie tylko po kreteńskich zaułkach. To muzyka jednak była główną atrakcją wieczoru – Wojtek zaprezentował materiał, który znajdziemy na nowej płycie, która niedługo powinna ukazać się na rynku.

W ciągu tych prawie dwóch wspaniałych godzin spędzonych w klubokawiarni Meskal wszyscy tam obecni otrzymaliśmy od Wojtka okazję na przybycie niezwykłych podróży, zdobycia praktycznej wiedzy na temat Krety i poznania osobistych przeżyć autora.

Był to mój jeden z wielu koncertów Wojtka Grabka, równie wspaniały jak te poprzednie, lecz otwierający nowe zmysły na odbieranie jego twórczości.

Na nadchodzącej, długogrającej debiutanckiej płycie Wojtka możemy spodziewać się wspaniałej muzyki, której w Polsce nikt przed nim nie stworzył.

Ola Rostkowska