Relacjeprzemek

WROsound dzień 1 – fotorelacja

Relacjeprzemek

WROsound dzień 1

Wrocław brzmi pięknie!


Jesteśmy trakcie szóstej już edycji festiwalu WROsound. Pierwszego dnia na scenie Impartu przy ul. Mazowieckiej zaprezentowali się między innymi NOTOPOP, Babu Król, Poprzytula i Nervy. Było eklektycznie, energetycznie i muzycznie wyśmienicie! …A w sobotę ciąg dalszy.

Tegoroczną edycję festiwalu zainaugurował zespół NOTOPOP. Jeszcze debiutanci, jeszcze pracujący nad sobą, ale już z pewnością wiedzący co chcą robić i jak ma to brzmieć. A brzmi to na bardzo wysokim poziomie. Uwielbiam głos Kasi, który świetnie zgrywa się z elektroniką i czasem to ona nadaje ton piosenkom, czasem muzyka. Nie wiem jak ambitne są plany zespołu, ale wiem bardzo dobrze – jeszcze o nich wszyscy usłyszą!

Nie to, co Babu Król. O tych dwóch panach chyba wszyscy już słyszeli, jeśli nie razem, to osobno. Bajzel i Budyń – dwie niebagatelne osobowości na polskiej scenie, każdy z niebagatelnym bagażem muzycznych doświadczeń, gdy połączyli siły, dało to widowisko na poziomie fajerwerków w nowy rok. Ekspresja, która nie mieściła się na scenie, energia, która roznosiła wszystko, co spotkała na swojej drodze. To był jeden z najciekawszych punktów pierwszego wieczoru na WROsound2014.

Kolejny zespół już niekoniecznie porwał. Poprzytula to niby miłe dla ucha dźwięki, ale nie ma w nich nic nowatorskiego, nic co odróżniłoby ich muzykę od innej przeciętnej muzyki. Ale nie ważne, bo i tak największą publiczność zgromadzili kolejni na liście, czyli We Draw A. Zespół, który zasłynął spokojnymi, melancholijnymi kompozycjami, na żywo jednak przyspiesza. Jest lirycznie i spokojnie, ale panowie wiedzą też kiedy dodać do piosenki wyraźniejszy beat. Nie jest to nadal muzyka do tańczenia (choć byli śmiałkowie), ale można przy niej naprawdę odpłynąć.

I na zakończenie dnia pierwszego porządny orkiestrowy przytup i totalne zaskoczenie: orkiestra, perkusja i na środku laptop. Czy to się sprawdzi? Otóż sprawdzi się, a za fakt, że sprawdziło się to wyśmienicie odpowiada, niczym dyrygent w orkiestrze – Agim Dzeljilji. Z tą fryzurką i szałem w oczach wpatrujących się w laptopa wyglądał trochę jak Dexter z popularnej kreskówki, prawda?

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia festiwalu i na koncerty w drugi dzień. Na scenie impartu w sobotę zaprezentują się między innymi Kristen, Milomailo & Riddim Bandits, Peter J. Birch & The River Boat Band, Preslaux, Pure Cityzen oraz Electro-Acoustic Beat Session & Guests.

Tekst + foto- Maria Grudowska