Relacjeprzemek

WROsound dzień 2 – fotorelacja

Relacjeprzemek

WROsound dzień 2 – fotorelacja

Dużo gitar i hip-hopu.

Podczas gdy pierwszego dnia WROsoundu na scenach Impartu królowała elektronika, tak drugiego dnia królował hip-hop i gitary. Od samego początku, czyli występu Kristen w całym Imparcie rozbrzmiewały gitary, choć chyba nie skłamię, gdy dodam, że gwiazdą koncertu Michała Bieli był mały Tadzio. Jak zaznacza zespół – mały się przysposabia na wypadek śmierci jednego z członków zespołu.

Hip-hopowo i jazzująco było natomiast na koncercie MilomailoRiddim Bandits. Tym razem już bez dzieci. Jak nie przepadam za hip-hopem, tak muszę przyznać, że jednak ta muzyka niesie zawsze ze sobą ogrom pozytywnej energii, którą słuchacze bardzo szybko podłapali. A skoro już się podładowaliśmy, to na uspokojenie dostaliśmy Petera J. Bircha z zespołem The River Boat, którzy dla odmiany zagrali spokojnie i nastrojowo. Ale z gitarami.

Zupełnie innym doświadczeniem, odstającym stylistycznie od większości zespołów w sobotę, był Breslaux. Saksofon, perkusja i elektronika miały na scenie Impartu tylko jednego swojego przedstawiciela. No ok, jeszcze młoda, skromna dziewczynka z gitarą, która objawiła się przed występem Pure Cityzen. Magdalena Manderlova występująca jako moin moin, czeska songwriterka zaśpiewała dwie własne piosenki, których akustyczna delikatność była totalnym przeciwieństwem głośnych gitar chłopaków z Pure Cityzen. Choć brzmiała miło, to nijak nie pasowała do zespołu, który zapowiadała, ich hałaśliwych gitar i muzycznego rozpierdzielu, jaki Czesi zrobili na scenie.

Największą natomiast publiczność ostatniego dnia, jak i największą w ogóle w czasie festiwalu zebrał skład, jaki organizatorzy zostawili na deser. Electro-Acoustic Beat Sessions z takimi gośćmi jak Kasta, czy Asia Kwaśnik, wypełnili widownię Impartu. W sumie trudno się dziwić – od samego początku ten występ, premierowo z tymi gośćmi, był określany przez organizatorów jako najważniejszy punkt w ramach 6. edycji wrocławskiego festiwalu.

Tekst + foto: Maria Grudowska