Aktualnościprzemek

WROsound odsłania pierwsze karty

Aktualnościprzemek

WROsound odsłania pierwsze karty

W tym roku Festiwal WROsound odbędzie się 24 i 25 października we wrocławskim Imparcie. Sprawdźcie co jeszcze trzeba wiedzieć.


Wpisany już chyba na stałe Festiwal WROsound odbędzie się 24 i 25 października, jak zwykle w Imparcie. Już po raz szósty spotkamy się z najlepszą wrocławską muzyką, ale także… No właśnie, w tym roku czeka nas wiele zmian.
Szósta edycja festiwalu powraca w nowej formule, z nowym szefem artystycznym, nowymi brzmieniami i pod skróconą, ale poszerzającą horyzont nazwą – WROsound. Nie ogranicza jej już określenie “wrocławski”, które jednoznacznie wskazywało na geograficzną przynależność do danego miejsca.

Głównym celem festiwalu jest również pokazanie różnorodności i bogactwa nurtów wrocławskiej sceny muzycznej, gdzie prężnie rozwija się kreatywne środowisko, którego potencjał tętni mnogością gatunków. Reprezentantem tej sceny jest We Draw A. Ich electro pop wymyka się łatwej identyfikacji i rozmywa falą elektroniki, a członkowie zespołu staranie ukrywają swoją tożsamość. Duet zdradza jednak powiązania z wytwórnią prowadzoną przez muzyków popularnego KAMP!, w której tej jesieni ma wydać debiutancką płytę. Możemy się więc spodziewać dźwięków wysmakowanych syntezatorów z domieszką nie mniej eleganckich tanecznych rytmów.

W tym roku WROsound nie ogranicza się jednak tylko do Wrocławia, ale wyrusza w muzyczną podróż szlakiem Odry. Jednym z przystanków na drodze jest Szczecin, z którego pochodzi Kristen. Zespół ten to ciepło strun Michała Bieli przyprószone surowością rytmów braci Mateusza i Łukasza Rychlickich. Bardzo inteligentne gitarowe granie prowadzące do nieoczywistych, czasem hałaśliwych miejsc. Polska scena alternatywna czekała na ich powrót, na szczęście nowe piosenki (nagrane z gościnnym udziałem Macieja Bączyka z wrocławskiego zespołu Małe Instrumenty) będą miały swoją premierę 30 września. Oczywiście będzie można je usłyszeć również na WROsoundzie.

To dopiero początek muzycznych rewelacji festiwalowych. Podczas WROsoundu zagra  12 zespołów z kręgu szeroko pojętej alternatywy, których nazwy będą stopniowo podawane przez organizatorów.

WROsound

24-25 października

Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Facebook

Źródło: materiały prasowe

Uwolnij Muzykę! jest patronem medialnym wydarzenia.