WywiadyprzemekChloe Howl

Wywiad z Chloe Howl

WywiadyprzemekChloe Howl

Wywiad z Chloe Howl.

“Nigdy nie powiedziano mi żebym zwolniła”.


Chloe Howl – ta rudowłosa wokalistka, całkiem niedawno zaistniała na scenie elektro-pop. Wszystko przez single “Paper Heart” oraz “No Strings”, dzięki którym otrzymała miano jednego z najbardziej obiecujących odkryć ostatnich miesięcy w Wielkiej Brytanii. Chloe wystąpiła jako support na warszawskim koncercie Ellie Goulding na Torwarze. Pomimo choroby gardła i napiętego grafiku, zdołała udzielić odpowiedzi na parę pytań.

Mateusz Grzeszczuk: Dziękuję za możliwość rozmowy. Masz wielu fanów w Polsce, ale w mediach nie mamy zbyt wiele informacji o twojej przeszłości. Kiedy zaczęłaś śpiewać? Czy masz w rodzinie muzyków?

Chloe Howl: Nikt z mojej rodziny nie jest muzykiem. Tato uwielbia muzykę, dlatego też,  gdy byłam mała, w domu muzyka ciągle mi towarzyszyła, pewnie dlatego się w to wkręciłam. Od małego zawsze śpiewałam, więc myślę, że to skierowało mnie w taką stronę.

Nie boisz się porównań do Lily Allen ?

Raczej nie, rzadko je słyszę, ale nie sądzę, że to złe porównanie, wydaje mi się, że jest całkiem pochlebiające (śmiech).

Śpiewasz o rozczarowaniach, poważnych sprawach – nie boisz się,  że krytycy powiedzą: zwolnij, jesteś jeszcze dzieckiem, nie bądź taka poważna?

Nie sądzę, żeby moje piosenki były jakoś szczególnie poważne, one są o byciu nastolatkiem. Nigdy nie powiedziano mi żebym zwolniła, po prostu mówię o życiu młodych ludzi, dlatego nie sądzę, aby były one bardzo górnolotne.

Czujesz na sobie jakąkolwiek presję?

Nie, nie czuję w ogóle presji. Robię to od zawsze i ciągle staram się robić to lepiej, więc nie, nie czuję presji.

Czy to prawda, że powiedziałaś swoim przyjaciołom, że pochodzisz z Holandii? Czytałem też, że stworzyłaś swój specyficzny język!

Po prostu trochę się pogubiłam, bo mój wujek miał dziewczynę pochodzącą z Holandii i nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że to sprawia, że jestem Holenderką (śmiech).

Zdecydowałaś się zakończyć szkołę w wieku szesnastu lat, skąd taka decyzja?

Ponieważ zapisano mnie do niej! Nie chciałam do niej uczęszczać, bo po prostu nie chciałam później kończyć studiów. To nie było to, co chciałam robić w życiu – dlatego ją opuściłam.

Myślałaś o swojej przyszłości z powodu tej decyzji?

Skończyłam jeden rok edukacji i zostałam zapisana na kolejny podczas wakacji. Nigdy tam nie wróciłam, ponieważ byłam w trakcie nagrywania płyty. Nie musiałam tam wracać.

Czy to prawda, że twoi przyjaciele zerwali z tobą kontakty po tym jak opuściłaś szkołę?

Nie, wciąż z nimi rozmawiam. Jest po prostu bardzo ciężko utrzymywać kontakty, gdy się ciągle pracuje. Wydaje mi się, że gdy nie jesteś w szkole szybko stajesz się łatwym celem plotek, ale ja wciąż rozmawiam ze swoimi przyjaciółmi.

Dlaczego zdecydowałaś się na zawarcie kontraktu z Columbia Records?

Bardzo lubiłam artystów związanych z nimi i zawsze uważałam ich za dobrą wytwórnię. Wszyscy byli bardzo przyjaźni i mili, więc wszystko poszło bardzo płynnie.

Słyszałem że twoją idolką z dzieciństwa była Alicia Keys?

Nie była moją idolką, ale gdy byłam mała lubiłam słuchać jej piosenek, więc można powiedzieć, że była dużą częścią mojej kariery.

Dlaczego zdecydowałaś się na współpracę z Eg Whitem, brytyjskim producentem i tekściarzem?

Tak naprawdę nie wiedziałam wtedy, kim on jest. Wszystko stało się bardzo szybko, moja wytwórnia poprosiła abym napisała z nim jeden utwór i bardzo dobrze nam poszło, to był naprawdę świetny tekst. Po prostu nie wiedziałam, że jest w to taki dobry!

Twoje wspomnienia z koncertowania z Bastille?

Było naprawdę super, ogromny koncert, bardzo duża publiczność. To był jeden z największych koncertów jakie grałam.

To twoja pierwsza wizyta w Polsce? Co myślisz o Polakach?

Tak, to moja pierwsza wizyta tutaj. Nie miałam okazji prawie nikogo spotkać, jestem tu od godziny, ale wszyscy których do tej pory tutaj spotkałam byli bardzo mili.

Twoje plany po tym koncercie?

Lecę prosto do Wiednia, więc nie mam niestety okazji poznać Polski.

Rozmawiał Mateusz Grzeszczuk