Zajrzyj do Old Timers Garage

Old Timers Logo New Black Zajrzyj do Old Timers Garage

Na początku tego roku, w dawnym budynku katowickiego kina Piast, powstał klub, który ma spore szanse stać się jednym z najciekawszych miejsc koncertowo-kulturalnych Górnego Śląska.

O wyjątkowości tego miejsca decyduje nie tylko charakterystyczny wystrój, urządzony w starym kinie z wykorzystaniem zabytkowych amerykańskich samochodów, ale przede wszystkim podejście organizatorów, którzy pragną aby: powstało miejsce gdzie będą organizowane koncerty, spotkania muzyczne, występy teatralne, wystawy, performance – ale tym różniące się od innych, że chcemy, aby z czasem wytworzyła się zamkniętą społeczność odbiorców, która będzie współdecydować o tym co się będzie działo w “Old Timers Garage” . Jak do tej pory przez klub przewinęło się kilkunastu artystów z różnych dziedzin sztuki . Od punkowych dziewczęcych składów, przez alternatywę i blues po poezję śpiewaną i teatr. Drzwi do tego miejsca dla każdego stoją otworem.

Jak wspomina Agnieszka Wydmuch, jedna ze stałych bywalczyń klubu:

Mój pierwszy koncert w Old Timers Garage w Katowicah na ul.Jankego 132 to punkowe dziewczyny z Mass kotek. Potem wstrzyknęłam sobie trochę jazzu w postaci kwintetu Jerzego Małka. Poznałam niepokonanych na scenie Sublokatorów. Słuchając Marka Dyjaka uroniłam nie jedną łzę. Potem wiedziałam, że do Garażu idzie się w ciemno i zawsze jest to oczekiwanie na pierwsze dźwięki. Czasem dźwięki nowe, a czasem te tylko odświeżane.

Najbliższe koncerty:

29.05 – Pink Freud
01.06 – ET Tumason
04.06 – Robert Kasprzycki
10.06 – The Globetrotters
18.06 – Vintage

Kontakt z klubem:

http://www.old-timers.pl/
Katowice, ul. Gen. Jankego 132
Adam  Grzadziel (+ 48) 605 418 406
raziel@demo.pl

Marcin Bieniek