Relacjeprzemek

Zespół Öszibarack nakręcił teledysk podczas koncertu

Relacjeprzemek

oszibarack-011_0.jpg 13.11 w klubie Łódź Kaliska wystąpił zespół Öszibarack. Nie był to jednak zwykły koncert, ponieważ podczas niego kręcone były sceny do debiutanckiego filmu Marcina Latałło “Trzy uściski dłoni”. Podjął się on również wyreżyserowania najnowszego teledysku Öszibarack “Liquify”, co również miało miejsce tego wieczoru. I może właśnie z tego powodu koncert okazał się niezbyt udany.

Obecności kamer, aparatów i świateł nie dało się nie zauważyć. Miałam wrażenie, że wszystkie te dodatkowe atrakcje onieśmielają zgromadzonych na koncercie ludzi, a na pewno nie pozwalają się im dostatecznie rozluźnić i wczuć w muzykę. Poza tym niejednokrotnie reakcje publiczności wydawały sie nienaturalne i wymuszone (z jednej strony za sprawą statystów, którzy nazbyt wyraźnie eksponowali radość i euforię, z drugiej – mimo że był to koncert muzyki tanecznej, większość ludzi tylko niemrawo bujała się na boki).

oszibarack-04.jpg Zespół zagrał poprawnie. Otworzył występ piosenką “Liquify”, którą zaprezentował z playbacku na potrzeby kręconego teledysku. Resztę koncertu Öszibarack grał już na żywo, jednak ja wcale nie odczułam różnicy pomiędzy tym pierwszym utworem a pozostałymi piosenkami. Nie wiem też czy uznać to za zaletę czy też wadę tego koncertu. Biorąc pod uwagę to, iż wrocławianie prezentują się na żywo na takim poziomie jak na nagraniu studyjnym, jest to niewątpliwa zaleta (czysty wokal, zgrane instrumentarium). Tylko, że ja nie odczułam także różnicy pomiędzy poszczególnymi piosenkami – większość brzmiała dla mnie zbyt podobnie do siebie, nie było praktycznie żadnego urozmaicenia. Po kilku numerach słuchanie stało się wręcz nużące.

Może inaczej odbierałabym to wszystko, gdyby poza sceną nie działo się aż tyle. Uwagę moją w większości zaprzątał nie zespół, lecz reżyser ze swoją ekipą. Niestety, całe to zamieszanie związane z kręceniem filmu i teledysku, skutecznie rozpraszało chyba nie tylko moją osobę. Dlatego mam nadzieję wybrać się kiedyś jeszcze raz na koncert zespołu Öszibarack, tym razem bez “dodatkowych atrakcji”.

Anna Lenarcik

Zdjęcia autorstwa Sandry Kmieciak: