Aktualnościprzemek

Zupełnie nowa Julia Marcell – będzie gitarowo, świeżo i energetycznie

Aktualnościprzemek

Zupełnie nowa Julia Marcell – będzie gitarowo, świeżo i energetycznie

Po niedawno opublikowanym utworze do filmu w sieci pojawiły się teasery trzeciej płyty artystki.

Julia Marcell kończy pracę nad trzecim studyjnym albumem. Jej dotychczasową dyskografię zamyka “June” (recenzja) z 2011 roku. Artystka wypuściła właśnie do sieci dwa teasery nadchodzącego krążka (do obejrzenia poniżej).

Oba zwiastuny oraz informacje zamieszczone w mediach społecznościowych na profilach związanych z Julią sugerują, że nowa twórczość Polki będzie bardziej gitarowa, z rockową energią: “Nowy album to bardzo osobista, najciemniejsza w jej dotychczasowym dorobku opowieść. Jest to również płyta o zupełnie nowym brzmieniu. Nagrana na żywo w Berlinie, wyprodukowana przez Julię i  Thomasa Fietza, łączy świeżość i energię koncertowego składu, z bardzo przemyślanymi, zredukowanymi aranżacjami.”

Sama Marcell w ten sposób wypowiada się o swoim nadchodzącym wydawnictwie:

Jest to płyta o dużej rozpiętości emocjonalnej, na której to co bardzo osobiste miesza się z tym wykreowanym, wymyślonym, a jedno pracuje na drugie. Jak we wspomnieniach, w których wypełnia się własną wyobraźnią, to, co się zapomniało, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Nowy album Julii Marcell ukaże się w październiku.

Ostatnio do internetu trafiła też nowa kompozycja “Low”, którą Julia Marcell umieściła na soundtracku do filmu “Jak całkowicie zniknąć” Przemysława Wojcieszka. Jeszcze nie wiemy, czy ten utwór znajdzie się na nowej płycie artystki.

Przemek Karolczyk