Wideosesja: Płyny

Wideosesja: Płyny
Plyny-Vacatunes.jpg

3 utwory

1. Płyny - "Pogoda jest sexy"

2. Płyny - "Limasol"

3. Płyny - "Mała sobota"

Spotkanie z piątką muzyków z Płynów trwało ładnych parę godzin. W tym czasie zdążyliśmy zarejestrować 3 akustyczne wersje utworów z każdej z płyt z dyskografii zespołu.

Pierwszy to "Nikt nie ma zioła", który znalazł się na debiutanckiej płycie zespołu. Na pewno znacie tę melodię. Płyny napisały do niej swój tekst i całkiem zgrabnie zaaranżowały już ponad 6 lat temu. W miejskiej scenerii, w wersji bez prądu i z Igorem Spolskim śpiewającym podczas jazdy na rowerze kawałek zyskuje nowe życie. Ola, Szymon, Igor, Andrzej i Michał w każdej z trzech wykonanych dla nas piosenek przechodzili sporą metamorfozę – zwróćcie uwagę na te stylizacje!

“Life On Wars” znalazła się na najnowszym albumie grupy – “Vacatunes” (Thin Man Records/2012). Nagranie wideo do tego kawałka zostało zrealizowane w samym sercu Warszawy – na deptaku przy Domach Towarowych Centrum. Wielkie brawa za rolę drugoplanową, ale jakże istotną dla tego klipu, bijemy zachodzącemu, sierpniowemu słońcu. Płyny w jego blasku lśniły wieloma kolorami.

Ostatnia odsłona sesji z Płynami to utwór “Warszawa Wschodnia” pochodzący z płyty “Rzeszów – St.Tropez” z 2008 roku. Piosenka w akustycznej wersji została wykonana na Pradze na podwórku obok klubu Sen Pszczoły.

Nikt nie ma zioła na Sienkiewicza”

 
 

 

“Life On Wars”

 
 

 

“Warszawa Wschodnia”

 
 

3 utwory

1. Płyny - "Pogoda jest sexy"

2. Płyny - "Limasol"

3. Płyny - "Mała sobota"