Witamina D w piosenkach na majówkę
Janelle Monae

3 utwory

1. Harts - "Ain't Nothin' On Me"

2. DJ Koze feat. Roisin Murphy - "Illumination"

3. Janelle Monae - "Make Me Feel"

Najdłuższy "weekend" w tym roku trwa w najlepsze. Brakuje Wam dobrej muzyki, która jeszcze bardziej nastroi Was pozytywnie, sprawi, że energii będzie jeszcze więcej i wywoła uśmiech na twarzy? Sprawdźcie naszą playlistę!

Znalazło się tu sporo kawałków z tegorocznych płyt, np. Sonar, All Against Logic (A.A.L., czyli inne wcielenie Nicolasa Jaara), Khruangbin, Janelle Monae, Sofi Tukker, George FitzGerald, Amen Dunes, Makeness, DJ Koze, Sunflower Bean, Chrome Sparks, Gverilla i LOAA ze składanki Heartbreaks & Promises 4. Część z utworów, które się tu pojawiły, znaliśmy już wcześniej, np. Agar Agar - "Prettiest Virgin", remiks piosenki Gorillaz zrobiony przez Bonobo, Pavel Dovgal - "Floating Beams", Cream Soda - "Volga" oraz ABRA - "Roses". Jest kilka remiksów: Aaron Childs - "Tangerine" (Channel Tres Remix), Vansire - "Halcyon Age" (Josh Augustin Remix). Z polskich numerów posłuchacie: Sonar, Gverilla i LOAA. Gościnnie w niektórych piosenkach pojawili się Roisin Murphy u DJ Koze, Angelica Bess u Chrome Sparks oraz NIKA u Flight Facilities. Jest i piosenka oscarowa, która była nominowana w tym roku - "Mystery of Love" od Sufjana Stevensa.

Gatunkowo rozkłada się to różnie, ale głównie mamy elektronikę, odmiany popu, sporo syntezatorów, trochę dream-popowych gitar i odrobinę rytmów folkowo-etnicznych z ciekawymi instrumentami. Wszystkie te utwory łączy jedno - wprawiają w dobry nastrój. A taka ma być właśnie majówka - miła, przyjemna, wesoła, pozytywna. Słońce świeci, nasze serca szaleją. Muzycznie jest podobnie. Posłuchajcie słońca zapisanego w dźwiękach!

Na playliście Spotify zamiast DA POP jest polski KRÓL, a zamiast Giuseppe Leonardi - Millionyoung ;).

Bawcie się dobrze!

 
 

3 utwory

1. Harts - "Ain't Nothin' On Me"

2. DJ Koze feat. Roisin Murphy - "Illumination"

3. Janelle Monae - "Make Me Feel"