Godspeed You! Black Emperor na dwóch koncertach w Polsce

Godspeed You! Black Emperor na dwóch koncertach w Polsce

Kto?
Godspeed You! Black Emperor to kanadyjska post-rockowa formacja, która już od 24 latach czaruje słuchaczy monumentalnymi instrumentalnymi kompozycjami na gitary, perkusje (w liczbie mnogiej) i smyczki.

Support:
Organizatorzy ogłosili, że przed polskimi koncertami zespołu nie wystąpi Kevin Doria - zamiast niego zagra Resina: pod tym pseudonimem występuje Karolina Rec, wiolonczelistka i kompozytorka, która w 2016 roku wydała debiutancki album "Resina". Na scenie zasiądzie za wiolonczelą i obok elektroniki, która wzbogaca brzmienie żywego instrumentu w jej kompozycjach. 

Gdzie, kiedy, za ile?
17 kwietnia (wtorek) 2018, 20:00, Poznań, Tama; bilety: 110 zł
18 kwietnia (środa) 2018, 20:00, Warszawa, Palladium; bilety: 120 zł

Jak tam będzie?
Przeczytaj relację z koncertu w Warszawie w 2015 tutaj.
Przeczytaj relację z koncertu w Poznaniu w 2011 tutaj.
Obecnie grupa promuje swój szósty album, wydany w 2017 "Luciferian Towers". Koncert zaczyna się od nadziei - zaznaczonej jako wielkie słowo HOPE za plecami członków zespołu. Instrumenty, na których ci ostatni grają to: gitara, bas, kontrabas, skrzypce na froncie oraz dwie perkusje w tylnej części sceny. Muzycy nie mówią wiele, część z nich gra siedząc. Podczas najnowszej trasy pojawiła się także partia saksofonu (ten instrument słychać w materiale z "Luciferian Towers"). 
Występy zespołu mają takżę piękną oprawę wizualną - filmy wyświetlane przy pomocy dwóch projektorów jednocześńie, z tradycyjnej taśmy filmowej, która bywa modyfikowana na żywo (np. topiona). Obrazy przedstawiają zniszczone miasta, przerdzewiałe tory kolejowe, ośnieżone krajobrazy, łąki - zazwyczaj w sepii bądź czerni i bieli. 

Posłuchaj: