Kurt Vile & The Violators zagrają w warszawskiej Proximie

Kurt Vile & The Violators zagrają w warszawskiej Proximie

Kto? Kurt Vile & The Violators - jeden z najbardziej uznanych twórców ostatnich lat w towarzystwie swojego zespołu, czyli świeże i lekko eksperymentalne spojrzenie na klasykę amerykańskiego rocka z mocno zaakcentowaną nutą marzycielskiej psychodelii. Vile był jednym z założycieli zespołu The War on Drugs, a od ponad dekady występuje solo wciąż poszukując.

Support: Jorge Elbrecht. Muzyk oraz producent muzyczny, który obecnie promuje materiał z najnowszej płyty “Coral Cross - 002”. Podczas swojej wieloletniej kariery romansował z psyche rockiem, muzyką metalową, mrocznym, nostalgicznym popem, a nawet r&b. Współpracował z Arielem Pinkiem, Sky Ferreira, Gang Gang Dance, Wild Nothing, Japanese Breakfast, Tamaryn, Alvvays czy No Joy. Po raz pierwszy w Polsce!

Kiedy? 19. czerwca 2019, godz. 19:00

Gdzie? Warszawa, klub Proxima (wydarzenie na FB)

Za ile? 120 zł

Bilety: eBilet, Going., GoOut, EmpikBilety

Dlaczego warto? Przekonaj się, że Vile zasłużył na nadany mu przez “The Guardian” tytuł “guitar hero”. Posłuchaj na żywo jednego z ulubieńców najbardziej opiniotwórczych czasopism muzycznych na świecie promującego utwory z doskonale przyjętej, ubiegłorocznej płyty “Bottle In It”. Pozwól przenieść się do świata pełnego poetyckich metafor i słodkiej melancholii.