Off Festival 2019 - są pierwsze ogłoszenia

Off Festival 2019 - są pierwsze ogłoszenia

Co i gdzie: Off Festival 14. edycja - Katowice, Dolina Trzech Stawów

Kiedy: 2-4 sierpnia 2019

Za ile: karnet trzydniowy - 290 złotych
miejsce na polu namiotowym - 80 złotych

Jak tam będzie? 
Przeczytaj relacje z poprzednich edycji: 2010, 2011, 2012, 2013 cz.1, 2013 cz.2 201420152016 dzień 1, 2016 dzień 22016 dzień 3, 2017 cz. 1, 2017 cz.2, 2018

OFF Festival to wyborna okazja dla tych, którzy kochają poszukiwania. Znajdziesz tu mieszaninę gatunków - od wariacji na temat gitarowego rocka, przez różne oblicza elektroniki aż po szalone eksperymenty wymykające się prostym etykietkom. Co roku dyrektor artystyczny, Artur Rojek, zaskakuje widzów programem pełnym zarówno świeżych odkryć, jak i przegapionych perełek a także wykonawców, których od dawna chcesz zobaczyć, a jeszcze nie było w naszym kraju do tego okazji. Zawsze można znaleźć tu debiutantów z potencjałem, z kraju i zagranicy, jak również artystów wracających do koncertowania po latach czy tych, którzy są w środku porywającej tłumy trasy koncertowej. Miasteczko festiwalowe jest przyjemnie nieduże - cztery sceny położone w odległości kilkuminutowego spaceru od Głownej i Eksperymentalnej do Leśnej i Trójkowej (druga scena z każdej pary to namiot). Widownia pełna jest radosnych, inspirujących ludzi w liczbie umożliwiającej przebywanie pod sceną bez nadmiernego ścisku, ale w przyjemnej atmosferze koncertowego tłumu.

Wystąpią (aktualizacja: 3 grudnia 2018):

Bamba Pana & Makaveli
- reprezentanci sceny singeli prosto z Tanzanii. Co to jest singeli? Połączenie rapu i tradycyjnej muzyki afrykańskiej w wersji z oszałamiająco podkręconym tempem.

Boogarins
- zespół z Brazylii grająćy psychodeliczny rock, ich ostatni album, “Lá Vem a Morte” ukazał się w 2017 roku, a w 2018 wyruszyli w trasę jako support Tune-Yards.

The Comet Is Coming - jeśli nie wystarczy Wam informacja, że grają apocalyptic space funk, to może pomocna będzie informacja, trio tworzą: Danalogue the Conqueror na klawiszach, Betamax Killer na bębnach i King Shabaka na saksofonie. Do tej pory wydali jeden album, “Channel the Spirits”, w roku 2016.

Daughters
- amerykańśki kwartet, którego muzyka była opisywana określeniami: grindcore, noise rock, math rock, mathcore, math metal, alternative metal, art-rock czy art-metal, a nagrana po ośmiu latach od ostatniej czwarta płyta "You Won’t Get What You Want” święci triumfy (nie tylko) u recenzentów.

The Gaslamp Killer - instrumental psychedelic world beat music w opętańczych DJ setach Williama Benjamina Bensussena.

Lebanon Hanover - Larissa Iceglass i William Maybelline czyli berliński duet, który zamiast opisywać swe brzmienie stwierdza: “Nostalgia jest negacją, smutek jest rebelią”, podczas gdy recenzenci częściej piszą raczej o dark-wave i post-punku w ich nagraniach.

Perfect Son - Tobiasz Biliński, pierwszy polski artysta, który podpisał kontrakt z wytwórnią Sub Pop. Debiutancki album, “Cast” zapowiadany jest na 15 lutego 2019. Możecie znać go z Coldair.

Posłuchaj: