Off Festival 2019 - nowe ogłoszenia (25.02.19)

Off Festival 2019 - nowe ogłoszenia (25.02.19)

Co i gdzie: Off Festival 14. edycja - Katowice, Dolina Trzech StawówKiedy: 2-4 sierpnia 2019

Za ile: karnet trzydniowy - 290 złotych
miejsce na polu namiotowym - 80 złotych

Jak tam będzie? 
Przeczytaj relacje z poprzednich edycji: 2010, 2011, 2012, 2013 cz.1, 2013 cz.2 201420152016 dzień 1, 2016 dzień 22016 dzień 3, 2017 cz. 1, 2017 cz.2, 2018

OFF Festival to wyborna okazja dla tych, którzy kochają poszukiwania. Znajdziesz tu mieszaninę gatunków - od wariacji na temat gitarowego rocka, przez różne oblicza elektroniki aż po szalone eksperymenty wymykające się prostym etykietkom. Co roku dyrektor artystyczny, Artur Rojek, zaskakuje widzów programem pełnym zarówno świeżych odkryć, jak i przegapionych perełek a także wykonawców, których od dawna chcesz zobaczyć, a jeszcze nie było w naszym kraju do tego okazji. Zawsze można znaleźć tu debiutantów z potencjałem, z kraju i zagranicy, jak również artystów wracających do koncertowania po latach czy tych, którzy są w środku porywającej tłumy trasy koncertowej. Miasteczko festiwalowe jest przyjemnie nieduże - cztery sceny położone w odległości kilkuminutowego spaceru od Głownej i Eksperymentalnej do Leśnej i Trójkowej (druga scena z każdej pary to namiot). Widownia pełna jest radosnych, inspirujących ludzi w liczbie umożliwiającej przebywanie pod sceną bez nadmiernego ścisku, ale w przyjemnej atmosferze koncertowego tłumu.

Wystąpią (aktualizacja: 25 lutego2019):

Bamba Pana & Makaveli - reprezentanci sceny singeli prosto z Tanzanii. Co to jest singeli? Połączenie rapu i tradycyjnej muzyki afrykańskiej w wersji z oszałamiająco podkręconym tempem.

black midi - eksperymentalny zespół rockowy z Londynu.

The Body - amerykański eksperymentalny duet metalowy. Chip King (gitara i wokal) oraz Lee Buford (perkusja i elektronika) wydali razem 6 albumów. Najnowszy pochodzi z 2018 i ma tytuł: “O God who avenges, shine forth. Rise up, Judge of the Earth; pay back to the proud what they deserve”.

Boogarins - zespół z Brazylii grająćy psychodeliczny rock, ich ostatni album, “Lá Vem a Morte” ukazał się w 2017 roku, a w 2018 wyruszyli w trasę jako support Tune-Yards. Loyle Carner - brytyjski muzyk hip-hopowy i aktor. Debiutował w 2017 roku albumem “Yesterday’s Gone”.

Neneh Cherry - trip-hopowa muza w marcu skończy 54 lata, najnowszy album, “Broken Politics” wydała w ubiegłym roku, zachwycając krytyków (płyta zajęła dość wysokie miejsca w podsumowaniach roku 2018).

The Comet Is Coming - jeśli nie wystarczy Wam informacja, że grają apocalyptic space funk, to może pomocna będzie informacja, trio tworzą: Danalogue the Conqueror na klawiszach, Betamax Killer na bębnach i King Shabaka na saksofonie. Do tej pory wydali jeden album, “Channel the Spirits”, w roku 2016.

Daughters - amerykańśki kwartet, którego muzyka była opisywana określeniami: grindcore, noise rock, math rock, mathcore, math metal, alternative metal, art-rock czy art-metal, a nagrana po ośmiu latach od ostatniej czwarta płyta "You Won’t Get What You Want” święci triumfy (nie tylko) u recenzentów.

Dezerter - kultowy warszawski zespół punckrockowy. Na Offie zagrają płytę “Unerground out of Poland”, debiutancki album z 1987 roku, wydany w USA.

Durand Jones & The Indications - amerykański zespół promujący drugą płytę “American Love Call”, w klimatach soulowo-funkowych , nawiązujących do wczesnych lat 70. z pełną świadomością współczesności.

Electric Wizard - fanom doom metalu nie trzeba ich przedstawiać: zespół funkcjonuje od 1993 roku, do tej pory panowie nagrali 8 albumów, najnowszy, “Wizard Bloody Wizard” pochodzi z 2017 roku.

Emerald - prezenterka radiowa i DJka z londyńskiej rozgłośni rinse.fm.

The Gaslamp Killer - instrumental psychedelic world beat music w opętańczych DJ setach Williama Benjamina Bensussena.

Aldous Harding - po zeszłorocznym Offie chciałoby się napisać “była dziewczyna Marlona Williamsa”, ale Aldous zdecydowanie nie powinna być definiowana przez pryzmat byłego chłopaka. Nowozelandka debiutowała w roku 2014, ostatnio (w 2017) nagrała płytę “Party”, ma piękny głos, tworzy piosenki folkowe.

IC3PEAK - duet zakazany w Rosji, Nick i Nastia grają mroczny pop, kładąc nacisk na oprawę wizualną. Sami o sobie piszą “wizualny terror”.

Jakuzi - synth-popowa formacja z Istambułu. Debiutancki album “Fantezi Müzik “ wydali w 2017 roku w wytwórni City Slang.

Lebanon Hanover
- Larissa Iceglass i William Maybelline czyli berliński duet, który zamiast opisywać swe brzmienie stwierdza: “Nostalgia jest negacją, smutek jest rebelią”, podczas gdy recenzenci częściej piszą raczej o dark-wave i post-punku w ich nagraniach.Lotic - eksperymentalna muzyka taneczna, którą tworzy J’Kerian Morgan. Debiutancki album “Power” został wydany w 2018 roku.

OM - amerykańske trio heavy metalowe. Nazwa zespołu wywodzi się od hinduistycznej koncepcji Om, która odnosi się do naturalnej wibracji kosmosu.

Perfect Son - Tobiasz Biliński, pierwszy polski artysta, który podpisał kontrakt z wytwórnią Sub Pop. Debiutancki album, “Cast” zapowiadany jest na 15 lutego 2019. Możecie znać go z Coldair.

SAMA (سماء) - palestyńska DJka i producentka. Wcześniej znana jako Skywalker, specjalizuje się w muzyce techno i house. Phum Viphurit - singer-songwriter z Bangkoku. Ma 22 lata, tworzy, jak sam pisze, alternatywny indie-rock mocno inspirowany muzyką folkową poznaną w Nowej Zelandii, gdzie przeprowadził się z rodziną w wieku 9 lat.

slowthai - raper z Wielkiej Brytanii, na koncertach rozbiera się do bokserek i rzuca w publiczność ;).

Suede - legenda brit-popu, angielska formacja pod wodzą Brita Andersona. Na swoim koncie grupa ma osiem albumów, najnowszy, “Blue Hour “ znalazł się w naszym zbiorze najlepszych albumów z 2018 roku.

Superorganism - angielska grupa indiepopowa składająca się z ośmiu osób. Debiutancki album, “Superorganism” wydali w 2018 roku.

Trio Jazzowe Marcina Maseckiego - czyli Marcin Masecki na fortepianie, Piotr Domagalski na kontrabasie i Jerzy Rogiewicz na perkusji.

Posłuchaj: