Cydr Lubelski zaprasza na trasę koncertową Spragnieni Lata 2018

Cydr Lubelski zaprasza na trasę koncertową Spragnieni Lata 2018

Co?
Cydr Lubelski Spragnieni Lata – cykl pięciu koncertów w pięciu miastach Polski. Na każdym koncercie zobaczymy i usłyszymy ten sam skład koncertowy, artystów znanych i lubianych. Zagrają: Smolik//Kev Fox, Marcelina, Kasia Lins i Xxanaxx.

Kiedy i gdzie?
14.07.2018 - WROCŁAW, Plac Nowy Targ
21.07.2018 - WARSZAWA, Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego
04.08.2018 - GDAŃSK, Stocznia Gdańska
11.08.2018 - POZNAŃ, Jezioro Maltańskie
15.09.2018 - LUBLIN, Błonia pod Zamkiem Lubelskim

Bilety
Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

Line-up
Smolik//Kev Fox -
polskiego multiinstrumentalistę i brytyjskiego wokalistę połączyła wspólna pasja tworzenia nowych brzmień. Ich pierwszy album powstał w 2015 roku i szybko osiągnął status platynowego. Otulające brzmienia i akustyczne melodie, urozmaicone mocniejszymi gitarowymi riffami urzekły fanów, ale prawdziwą moc ich muzyki da się poczuć tylko na koncertach.

 
 Marcelina - Za swój debiutancki krążek „Marcelina” otrzymała nominację do Fryderyków. Była to pierwsza z szeregu nagród w jej karierze. Podczas trasy Spragnieni Lata zaprezentuje materiał, który za sprawą producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings) został wzbogacony elektronicznymi brzmieniami. Jak sama mówi, to swoboda i naturalność wpłynęły na radosny, beztroski klimat najnowszych piosenek.

 
 Kasia Lins - Od 2013 roku Kasia Lins, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów, pracowała nad własnym stylem, który można określić jako nostalgiczny alt pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami folku, rocka i alternatywy. W tym roku wydała swoją pierwszą debiutancką płytę ,,Wiersz ostatni’’, która przepełniona jest charakterystycznymi, porywającymi harmoniami wokalnymi, przestrzennymi gitarami i emocjonalnymi tekstami. Wszystko dopełnione oryginalnymi instrumentami, takimi jak Oud czy urokliwy Wurlitzer. 

 
 


Xxanaxx – czyli Klaudia Szafrańska na wokalu i Michał Wasilewski dbający o muzykę. W 2012 roku wystarczyło im jedno spotkanie, aby podjąć decyzję o połączeniu sił. Zaowocowało to niezwykłą syntezą eterycznego głosu Klaudii z analogowymi brzmieniami, przestrzennymi pogłosami i mocnymi, tanecznymi brzmieniami.  

 
 

Jak tam będzie?
Choć coraz więcej letnich imprez w kalendarzu miejskich wakacji, to na wszystkie, ale to chyba absolutnie wszystkie warto iść! Dobra muzyka, ciekawe zestawienia artystów, zawsze można zachwycić się kimś nowym, można posłuchać znanych i uznanych. Będzie ciepło, będzie przyjemnie i klimatycznie. To gwarantują Kev Fox, Marcelina i Xxanaxx.

Koncertom towarzyszyć będą strefy orzeźwienia i fotografii: Cydrotruck oraz Instax – strefa kultowego aparatu do fotografii natychmiastowej sponsorowana przez Fujifilm. Będą też konkursy, a wśród nagród – wejściówki do strefy VIP, płyty z autografami i możliwość zajrzenia na backstage i spotkania z gwiazdami trasy.  

Koncerty poprowadzi piosenkarka i dziennikarka muzyczna Kasia „Novika” Nowicka.